tydzień edukacyjny

I Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny

Przedsięwzięcie odbędzie się w różnych miejscach Warszawy, w terminie 23 – 29 października 2017 roku. Celem organizacji I Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego jest zachęcenie warszawiaków, w szczególności dzieci i młodzieży, do zapoznania Więcej »

kolo-strzeleckie-do-dodania

Koło strzeleckie!!!

Uprzejmie informuję, że zajęcia na strzelnicy szkolnej odbywają się co drugi wtorek od godz. 15:15.Wszystkich zainteresowanych strzelectwem sportowym serdecznie zapraszam. Więcej »

Judo - Men -100 kg Elimination Rounds

Koło sportów walki!!!

W każdy wtorek o godz 15:15 zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia ze sportów walki (elementy judo, samoobrony, mma). Więcej »

sowy-1024x1024

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Serdecznie zapraszamy Państwa Emerytowanych Nauczycieli i Pracowników ZSSiL Nr 3 na szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone ze ślubowaniem klas pierwszych Piątek:  13 października 2017 r., godz. 8:30 (sala gimnastyczna i świetlica) Więcej »

warsztatydlarodzicow

WSPIERAJ SWOJE DZIECKO – warsztaty dla rodziców

Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach budżetu partycypacyjnego zaprasza rodziców na warsztaty „WSPIERAJ SWOJE DZIECKO. Ocenianie kształtujące dla rodziców”. 30 września odbyły się pierwsze warsztaty na Mokotowie i w Wilanowie. Otrzymały bardzo dobre Więcej »

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

XXV Olimpiada Informatyczna

olimpiada

Przykładowe zadanie konkursowe:

zadanie na konkurs

Powodzenia

 

I Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny

tydzień edukacyjny

Przedsięwzięcie odbędzie się w różnych miejscach Warszawy, w terminie 23 – 29 października 2017 roku. Celem organizacji I Warszawskiego Pozarządowego Tygodnia Edukacyjnego jest zachęcenie warszawiaków, w szczególności dzieci i młodzieży, do zapoznania się z działalnością organizacji pozarządowych, z ich aktywnością edukacyjną oraz inicjatywami społeczno- obywatelskimi. W programie  są przewidziane różne pokazy naukowe, warsztaty, debaty, gry symulacyjne, koncerty, spektakle, wystawy interaktywne z różnych dziedzin nauki i sztuki. Wszystkie działania są bezpłatne. Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych na co dzień współpracujących ze szkołami poprowadzi fascynujące działania edukacyjne obejmujące nauki przyrodnicze, sztukę, sport, literaturę, psychologię, teatr. Szczegółowe kalendarium oraz spot promujący dostępne pod linkiem:

http://edukacja.warszawa.pl/aktualnosci/15251-i-warszawski-tydzien-edukacyjny

Ulotka informacyjna:

I Warszawski Pozarządowy Tydzień Edukacyjny

Wyjazd integracyjny

Wyjazd do Spały, wprawdzie na chwilę, ale to miła odskocznia od codzienności. Okazja do spaceru, do spotkań w miłym towarzystwie i do nie myślenia o codziennej pracy. Sprzyjała temu dyrektywa Pani Dyrektor nr …, w której pod karą ….Pani Dyrektor nakazała aby nie rozmawiać o szkole w czasie wyjazdu integracyjnego! Nauczyciele z wielkim bólem spełnili zarządzenie Pani Dyrektor.

Spała to przede wszystkim ośrodek sportowy. Przemierzając miejscowość z przewodnikiem poznaliśmy historię tej miejscowości.

W dniu wyjazdu, już myśleliśmy, że wracamy do domu, a tutaj spontanicznie pojawiła się myśl o odwiedzeniu miejscowości o tajemniczej nazwie: Inowłódz.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole jak co roku jest obchodzony z wielką celebrą. To tego dnia nasza Szefowa, Pani dyrektor Alicja Stańczyk, ma szansę nagrodzić tych, którzy w minionym roku szczególnie zasłużyli się dla edukacji naszych podopiecznych. Także tego dnia uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie na sztandarze, przed społecznością szkoły.

UWAGA!

planlibrus

Nowy plan lekcji  od 16.10.2017 r.

Mechatronicy z wizytą w firmie Bosch Rexroth!

Dnia 5 października 2017 roku uczniowie klas 2, 3 i 4 uczący się w zawodzie technik mechatronik odwiedzili firmę Bosch Rexroth. Na miejscu powitała nas p. Jolanta Kowalczyk, specjalista ds. rekrutacji, która przedstawiła historię firmy oraz jej cele i zadania. Następnie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i udaliśmy się na zajęcia praktyczne: hydraulika, serwis maszyn, automatyka,  prowadzone przez  inżynierów specjalizujących się w w/w dziedzinach.

Aktywne przerwy!!!

Informujemy, że od 16.10.2017r. startują „aktywne przerwy”. Codziennie na długiej przerwie (12:20-12:40)  będzie można zagrać w tenisa stołowego. Zapraszamy w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego.

Koło strzeleckie!!!

kolo-strzeleckie-do-dodania

Uprzejmie informuję, że zajęcia na strzelnicy szkolnej odbywają się co drugi wtorek od godz. 15:15.Wszystkich zainteresowanych strzelectwem sportowym serdecznie zapraszam.

Koło sportów walki!!!

Judo - Men -100 kg Elimination Rounds

W każdy wtorek o godz 15:15 zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia ze sportów walki (elementy judo, samoobrony, mma).

Uczelnie współpracujące z naszą szkołą rozpoczynają rok akademicki

Dyrektor szkoły – Alicja Stańczyk, w pierwszym tygodniu października trzykrotnie uczestniczyła w uroczystościach inauguracji roku akademickiego, odbywających się na współpracujących z nami, warszawskich uczelniach technicznych.