mDSC_2318

Święto za nami – 100 lat szkoły, 45 lat na Włościańskiej i 155 rocznica urodzin patrona – I. J. Paderewskiego

5 i 6 listopada 2015 roku były szczególnymi dniami dla całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. W tych dniach obchodzono 45 – Więcej »

mIMG_1730

Bukiet melodii i wiązanka humoru dla Nauczycieli z Włościańskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

Dnia 14 października 2015 roku w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W obchodach wzięli udział uczniowie, Więcej »

pobrane

Współpraca z doradcami metodycznymi z WCIES

W dniach 28 września oraz 12,19,26 października 2015r. w godz. 15:30-19:00 (sala 224) w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. I. J. Paderewskiego w Warszawie przy ul. Włościańskiej 35  w Więcej »

mP1100448

Żaby, ach te żaby……

Po raz kolejny zapraszam miłośników origami na aktywną przerwę z Samorządem Uczniowskim. Tym razem w dniu 02 października 2015 r. (w piątek), o godz. 12.10 (na dużej przerwie, na holu pierwszego piętra), Więcej »

ikona

„Aktywna Przerwa” ze smokami origami

W piątek, 11 września,  młodzież i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję spędzić aktywnie dużą przerwę…. Więcej »

Spotkanie w ramach patronatu

DSC_1104

We wtorek, 24 listopada 2015 roku, mieliśmy okazję gościć Pana Radosława Chrzanowskiego, współpracującego z Polskim Związkiem Motorowym i Automobilklubem Rzemieślnik, który wygłosił prelekcję na temat różnych dyscyplin sportów samochodowych – wyścigów górskich  i rallycrossu.

Uczniowie na Warsaw Moto Show w Nadarzynie

W piątek 20 listopada nasi uczniowie byli na wycieczce na targach motoryzacyjnych Warsaw Moto Show. Do Warszawy przyjechały najdoskonalsze, najbardziej niesamowite samochody świata. Można było podziwiać marki najbardziej luksusowe – Bentley, Rolls Roys, Mercedes w wersji Maybach oraz fascynujące Lamborghini, Ferrari, Porsche oraz wiele innych. Reprezentowane były również samochody retro obrazujące historię polskiej i światowej motoryzacji, pojazdy elektryczne i „zwyczajne” marki : Skoda, Volkswagen, KIA.

XXVII Grand Prix Niepodległości na torze motocrossowym „Podzamcze” w Sochaczewie.

DSC_1064

11 listopada 2015 roku w Święto Niepodległości  uczniowie z klasy 1PZM, 1PW i 1MZA pod opieką nauczycieli Pana Pawła Hubicza i Pana Mariusza Baścika wspomagali organizatorów wyścigu występując w roli sędziów. Korzystając z okazji zwiedzili Zamek Sochaczewski oraz jego okolice.

Zapraszamy do udziału w projekcie „Żoliborskiej Akademii Rodziny” – 17 listopada 2015r.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców, uczniów oraz wszystkich zainteresowanych na wykład pt. ” Współczesna rodzina-szanse i zagrożenia” przygotowany przez ks. prof.dr hab. Stanisława Dziekońskiego Rektora UKSW, który odbędzie się już 17 listopada 2015r. o godz. 17:00 w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Limanowskiego w Warszawie przy ul. Felińskiego 15. Na zakończenie wykładu niespodzianka – spektakl profilaktyczny pt. „DZIAŁKA”.

Serdecznie zapraszamy

Święto za nami – 100 lat szkoły, 45 lat na Włościańskiej i 155 rocznica urodzin patrona – I. J. Paderewskiego

mDSC_2318

5 i 6 listopada 2015 roku były szczególnymi dniami dla całej społeczności szkolnej Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. W tych dniach obchodzono 45 – lecie i 100 – lecie istnienia naszej szkoły połączone ze 155 urodzinami patrona – I. J. Paderewskiego. Jubileusz był wyjątkowy, ponieważ historia placówki rozpoczęła się w 1915 roku przy ulicy Nowowiejskiej i jest tworzona przez ostatnie 45 lat w budynku przy ulicy Włościańskiej.

Szkolenie z zakresu „Techniki Jazdy Samochodem” dla klasy III PZM – spotkanie 1/8

We wtorek 27 października 2015 roku odbyło się szkolenie dotyczące Techniki Jazdy Samochodem, które poprowadził Pan Wojciech Matysiak z Polskiego Związku Motorowego. Doskonalenie techniki jazdy jest doskonałym sposobem na podnoszenie umiejętności przyszłych kierowców. Świadomość o zagrożeniach z którymi możemy się spotkać na drodze oraz umiejętność szybkiego reagowania w nagłych ekstremalnych sytuacjach daje nam większą szansę przeżycia. Współczesne samochody są naszpikowane elektronicznymi systemami bezpieczeństwa, które skutecznie zapobiegają ekstremalnym sytuacjom na drodze, a także ułatwiają codzienne korzystanie z auta. Szkolenie pozwoliło nie tylko poznać część z nich, lecz także uświadomiło, że żaden system nie zwalnia z myślenia, przewidywania sytuacji ani z rozsądku.

 

P. Hubicz

Bezterminowe przedłużenie Certyfikatu Wars i Sawa

dyplom

26 października 2015r. w Centrum Nauki Kopernik zostały wręczone przedłużenia Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA.

Pani Dyrektor Alicja Stańczyk wraz ze szkolnym liderem wspierania uczniów uzdolnionych Panem Pawłem Hubiczem oraz przedstawicielami  klasy III PZM i I PW odebrali Certyfikat z rąk Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy – Pana Włodzimierza Paszyńskiego, Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy – Pani Joanny Gospodarczyk oraz członków Kapituły.

Bezpłatna oferta szkoleniowa!

Skorzystaj z bezpłatnych usług doradców

slider_icos_pracodawca

z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP 

osobiście przekonaj się  dlaczego warto założyć własną firmę oraz jakie są z tego korzyści !

W bezpłatnej ofercie znajdują się:

Pierwsze kroki we własnym biznesie i Biznesplan w zarysie (spotkania informacyjne),

Własna firma pomysłem na życie zawodowe i Negocjacje w biznesie (warsztaty),

Konsultacje indywidualne.

Zaproszenie

m100lat

Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy,

Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3

im. I. J Paderewskiego

wraz z Gronem Pedagogicznym

serdecznie zapraszają

 emerytów, rencistów, absolwentów

i wszystkich byłych pracowników

na uroczyste obchody 45 /100 – lecia Szkoły,

 połączone ze 155 rocznicą urodzin Patrona, które odbędą się w dniach 5 i 6 listopada 2015 roku.

Wizyta kl.I PW w Muzeum Niepodległości – Wręczenie Medali Paderewskiego

W dniu 14 października 2015 roku klasa I PW wraz z Panią Dyrektor Alicją Stańczyk,Panem Kierownikiem Warsztatów Szkolnych Maciejem Szyndlerem oraz wychowawcą Panią Dorotą Wodecką -Wiedro wzięła udział w  uroczystości poświęconej życiu,twórczości i działalności patriotycznej wielkiego Polaka oraz patrona naszej szkoły Ignacemu Janowi Paderewskiemu. Uroczystość pt. ”Zawsze chciałem walczyć o Polskę” miała miejsce w Muzeum Niepodległości w Warszawie.Połączona była z wręczeniem Medali Imienia Paderewskiego przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Stanach Zjednoczonych.