samochód

VERVA Street Racing na Błoniach PGE Narodowego.

                W sobotę 17.09.2016 uczniowie klasy IPW uczestniczyli w festiwalu motoryzacyjnym VERVA Street Racing na Błoniach PGE Narodowego. Na specjalnie przygotowanym torze obserwowaliśmy rywalizację najlepszych Więcej »

books

Podręczniki – rok szklony 2016/17

Uwaga! Podręczniki do przedmiotów zawodowych prosimy kupować po pierwszych lekcjach z danego przedmiotu. W pierwszych dniach września 2016 odbędzie się kiermasz książek.   Wykaz podręczników do wszystkich klas: PODRĘCZNIKI 2016-2017 - format xls Więcej »

wie-chemia

REKRUTACJA DO CL LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO dla Dorosłych na rok szk. 2016/2017

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to szkoła całkowicie bezpłatna i jest prowadzona w formie kształcenia zaocznego (sobota-niedziela). O przyjęcie mogą ubiegać się absolwenci zasadniczych szkół zawodowych oraz uczniowie innych szkół spełniający wymogi realizacji odpowiednich treści z podstawy programowej. Więcej »

Nasi uczniowie najlepsi w Konkursie Politechniki Warszawskiej

7 czerwca  2016 roku –  na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się  FINAŁ Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn. Wśród  38 uczestników wyłonionych w przeprowadzonym w Więcej »

mDyplom Turniej Motoryzacyjny 2016

Najlepsi w Warszawie, najlepsi na Mazowszu – gratulujemy!

2 czerwca 2016 roku –  trzyosobowa drużyna uczniów z  Technikum Samochodowego Nr 3 zajęła III miejsce w XX Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym – etap wojewódzki. O zwycięstwo walczyło  11 drużyn z województwa Więcej »

W obliczu śmierci

naszego kolegi i przyjaciela

Marka Lewandowskiego

najbliższym i całej rodzinie

wyrazy głębokiego żalu i współczucia

składają

Dyrektor, Grono Pedagogiczne,

Pracownicy i Uczniowie Szkoły

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się

w sobotę 22.10.2016 r. o godz. 12:00 w Dzierżeninie k/Serocka

 

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

Sympatyczny, naturalny, otwarty, uśmiechnięty, serdeczny… – same superlatywy – Kajetan Kajetanowicz oczarował swoją osobowością uczestników spotkania.

Rajdowy mistrz Europy nie tylko opowiedział jak wyglądała jego droga do sukcesu sportowego, podzielił się nieznanymi powszechnie informacjami z rajdów samochodowych, ale także ujawnił interesujące szczegóły ze swojego życia prywatnego.

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Rada Rodziców 2016/17

Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/2017:

DNI WOLNE w roku szkolnym 2016/2017

Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie informuje uczniów oraz rodziców (prawnych opiekunów) o dodatkowych dniach wolnych dla młodzieży od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

HARMONOGRAM KURSU M.12

HARMONOGRAM KURSU M.12*  rok szkolny 2016/17

Zaproszenie

                                         logo szkoły1          

Dyrektor i Zespół doradczy Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych

                   serdecznie zapraszają

na spotkania integracyjne organizowane w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr3

im. Ignacego Jana Paderewskiego

w dniach:

Szkolenia z obsługi i eksploatacji kabin lakierniczych

W dniu 20.09.2016r. uczniowie klas I i II lakiernik uczestniczyli w szkoleniu nt. obsługi i eksploatacji kabin lakierniczych w oparciu o materiały eksploatacyjne firmy RMS Chemical z Poznania reprezentowanej przez panów Marcina i Radosława Skrzypczak.

Podczas spotkania młodzież poznała najnowsze rodzaje filtrów i taśm , foli oraz innych materiałów eksploatacyjnych , które będą im niezbędne podczas zajęć modułowych w czasie nauki oraz w przyszłej pracy zawodowej.

Marek Skórski

 

 

 

Kalendarz targów, giełd i szkoleń Wojewódzkiego Urzędu Pracy

WUP

Zachęcam do skorzystania z oferty WUP !

 

Informacja zawodowa, spotkania informacyjne czy porady grupowe ? 
Wybierz tę formę szkolenia, która Ci najbardziej odpowiada i pamiętaj o terminie przyjmowania zgłoszeń !

 

 

 

Targi Pracy i Przedsiębiorczości

 

5.10.2016, w godz. 10.00 -17.00

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (II piętro)

Szczególnie zachęcam do odwiedzenia Salonu Przedsiębiorczości oraz Salonu Doradztwa Zawodowego i skorzystania z indywidualnych konsultacji z ekspertem oraz wykładów związanych z tematyką doradztwa (w sali Mikołajskiej) – m.in., jak poprawnie napisać CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także, w jaki sposób z sukcesem przejść procesy rekrutacyjne oraz znaleźć swoją ścieżkę kariery.

targi

V semestr LO -wymiana legitymacji

WAŻNA INFORMACJA DLA SŁUCHACZY V SEMESTRU

CL LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO DLA DOROSŁYCH

 

W związku z koniecznością wymiany legitymacji szkolnych na obowiązujące od 1.09.2016r. proszę o zgłoszenie się w terminie do 30 września 2016 ze zdjęciem legitymacyjnym w celu odebrania legitymacji (ew. możliwość odbioru, także podczas zjazdu 1 października 2016 r. (sobota) w godz. 8.00-12.30.

Piknik „Dzień Sąsiada”

17 września 2016 r. w Parku Kaskada odbył się piknik „Dzień Sąsiada” organizowany przez żoliborskie partnerstwa lokalne: „Marymont- Kaskada”, „Sady Żoliborskie” oraz „Nasz Żoliborz IV”. Nie zabrakło na nim również przedstawicieli naszej szkoły. Uczeń klasy 4 GM Krzysztof Gralik, przy akompaniamencie gitary nauczyciela Piotra Żaka, zaśpiewał kilka znanych rockowych piosenek.

Piotr Żak

piknik7piknik6piknik5piknik4(1)piknik3piknik2piknikpiknik 2GRALYK