DSC_1663

Targi motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2016 w Nadarzynie

W piątek 18 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych – Warsaw Moto Show 2016. Uczniowie pod opieką Pana Pawła Hubicza, Pana Krzysztofa Borkowskiego i Pani Bożeny Janisiewicz Więcej »

KK

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Karola Krejnera z IV PW

Karol Krejner otrzymał w dniu 15 listopada akt  przyznania stypendium, który w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyła naszemu uzdolnionemu uczniowi Pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty. Wśród zaproszonych gości byli Dorota Skrzypek, Mazowiecki Więcej »

DSC_2655 iii

Święto szkoły

Początek listopada w naszej Szkole, wbrew temu, co zgotowała nam aura, rozpoczął się niezwykle pogodnie. W dniach 5 – 11 listopada br. odbył się III Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego organizowany przez Fundację „AVE Więcej »

mplakat

III Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego

III Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego organizowany przez Fundację „AVE ARTE” w dniach 5 – 11 listopada br. będzie celebrował 156. rocznicę urodzin Patrona Festiwalu. Podczas uroczystego koncertu inauguracyjnego w Filharmonii Narodowej wystąpi pianista Więcej »

mWajda Wspomnienie Internet

Andrzej Wajda – pamiętajmy

Więcej »

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

Sympatyczny, naturalny, otwarty, uśmiechnięty, serdeczny… – same superlatywy – Kajetan Kajetanowicz oczarował swoją osobowością uczestników spotkania.

Rajdowy mistrz Europy nie tylko opowiedział jak wyglądała jego droga do sukcesu sportowego, podzielił się nieznanymi powszechnie informacjami z rajdów samochodowych, ale także ujawnił interesujące szczegóły ze swojego życia prywatnego.

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Bezpłatne studia w Anglii i Londynie

logo2Informacje o możliwości studiowania w Anglii znajdziecie na stronie EPISTEME – Edukacyjnego Serwisu Rekrutacyjnego oraz w przekazanym do czytelni szkolnej Przewodniku.

Jeśli jesteś zainteresowana/y studiami, skontaktuj się z Episteme lub przyjdź do czytelni.

 

H. Ciechoniak

 

Targi motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2016 w Nadarzynie

DSC_1663

W piątek 18 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych – Warsaw Moto Show 2016. Uczniowie pod opieką Pana Pawła Hubicza, Pana Krzysztofa Borkowskiego i Pani Bożeny Janisiewicz mieli możliwość uczestniczenia w targach – podziwiania nowości motoryzacyjnych, pięknie odrestaurowanych „klasyków”, samochodów sportowych, itd.

Targi WARSAW MOTO SHOW 2016 podzielone były na 3 strefy tematyczne:

Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny dla uczniów szkół średnich szansą na indeks PW

 

WIP-znak-maly

 

 

Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej zaprasza uczniów szkół średnich do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poligraficznym (regulamin).

Jego pierwsze dwa etapy będą realizowane za pośrednictwem strony internetowej o adresie https://konkurspoligrafia.wip.pw.edu.pl. Jak używać strony dowiecie się z instrukcji dla uczestników.

Laureaci i wyróżnieni finaliści (20 osób) uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia realizowane na kierunku Papiernictwo i Poligrafia poza normalną procedurą konkursową.

Halina Ciechoniak

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Karola Krejnera z IV PW

KK

KKKarol Krejner otrzymał w dniu 15 listopada akt  przyznania stypendium, który w imieniu Prezesa Rady Ministrów wręczyła naszemu uzdolnionemu uczniowi Pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

Wśród zaproszonych gości byli Dorota Skrzypek, Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Mirosław Krusiewicz, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim, oraz prof. Stanisław Dawidziuk, Prezydent Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

77 rocznica powstania Rządu RP

W dniu 30.09.2016 klasa 2WMT pod opieką nauczycieli p. Elżbiet Mordasewicz oraz p. Jakuba Hucało brała udział jako reprezentacja szkoły w 77 rocznicy powstania Rządu RP w Paryżu. Uroczystości rozpoczęły się w Katedrze św. Jana przy ulicy Świętojańskiej na Starym Mieście. Były poczty sztandarowe ze wszystkich szkół warszawskich, których patronami są wybitni Polacy związani z II RP .

Zmiany w edukacji – o czym powinni wiedzieć rodzice i uczniowie?

Jaka jest dzisiejsza szkoła?

  • O jakości polskiej edukacji, w dużej mierze, świadczą sukcesy uczniów: coraz lepsze wyniki w międzynarodowym sprawdzianie piętnastolatków PISA, laury w międzynarodowych konkursach i olimpiadach, zdawalność absolwentów na prestiżowe kierunki studiów, w Polsce i na świecie. Ostatnie sukcesy polskich uczniów w badaniach PISA zwróciły uwagę całego świata edukacyjnego.[i]
  • Zmiany w edukacji, jak w każdej innej dziedzinie życia, są potrzebne. Ale nie wolno ich wprowadzać naprędce – muszą być przemyślane, przyjazne dzieciom, dobrze przygotowane.

LO dla Dorosłych semestr III

Uwaga! Zmiana planu:

3 XII 2016 r. odbędą się 4 godziny języka angielskiego i 6 godzin matematyki.

4 XII 2016 r. od 8:00 odbędą się 4 godziny języka angielskiego.

 

M. Kozłowska

Światowy Dzień Rzucania Palenia 17 listopada

Palenie szkodzi  dorosłym i dzieciom – wiadomo o tym nie od dziś!

Palenie tytoniu pociąga za sobą zarówno przejściowe, jak i długofalowe skutki fizjologiczne, estetyczne i zdrowotne. Nikotyna występująca we wszystkich postaciach tytoniu

jest narkotykiem. Oddychanie powietrzem zawierającym dym tytoniowy jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Kobieta w ciąży, która pali truje swoje dziecko.

Wszyscy jesteśmy świadomi tych zagrożeń a szczególnie osoby palące. Zaskakujące jest to, że pomimo swojej wiedzy o zagrożeniach ludzie nadal sięgają po papierosa.

Święto szkoły

DSC_2655 iii

Początek listopada w naszej Szkole, wbrew temu, co zgotowała nam aura, rozpoczął się niezwykle pogodnie. W dniach 5 – 11 listopada br. odbył się III Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego organizowany przez Fundację „AVE ARTE”. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie uczestniczyli w wielu wydarzeniach kulturalnych zorganizowanych w związku z uczczeniem 156. rocznicy urodzin Patrona Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3.

M. 28 – terminy spotkań

19.11.16 Moduł lakierniczy
20.11.16 Moduł lakierniczy
26.11.16 Moduł lakierniczy
27.11.16 Moduł lakierniczy
03.12.16 Moduł lakierniczy
04.12.16 Moduł lakierniczy

 

M. Skórski