1205info470

Czy Twój samochód jest bezpieczny? Sprawdź!

Przyjedź do Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie 12 maja między 9:00, a 13:00, złóż wniosek o przyjęcie do szkoły i sprawdź, czy pojazd, którym się poruszasz jest bezpieczny! Więcej »

2304info470

Dzień otwarty dla gimnazjalistów – 23.04.2018 r.

Zapraszamy na dzień otwarty dla gimnazjalistów 23.04.2018 r., o godz. 17:00. Będzie możliwość porozmawiania z nauczycielami przedmiotów zawodowych (np. logistyki, mechatroniki, przedmiotów „samochodowych”), zwiedzania pracowni zawodowych, odbycia jazd próbnych samochodami do nauki Więcej »

DKMS-plakat-strona

#KOMÓRKOMANIA W ZSSIL NR 3

W ZSSiL NR 3 RUSZA  PO RAZ KOLEJNY KOMÓRKOMANIA – ZOSTAŃ DAWCĄ  KRWIOTWÓRCZYCH   KOMÓREK MACIERZYSTYCH!  URATUJ KOMUŚ ŻYCIE! Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do wzięcia udziału w akcji KOMÓRKOMANIA. Zespół Szkól Samochodowych i Licealnych Więcej »

Plakat

Oferta edukacyjna

Więcej »

piramida

Uczniowie z Technikum Samochodowego nr 3 – Finalistami Konkursu Interdyscyplinarnego Piramida.

Dwa zespoły uczniów z naszego Technikum awansowały do finału MIIĘDZYSZKOLNEGO INTERDYSCYPLIINARNEGO KONKURSU Z PRZEDMIIOTÓW PRZYRODNIICZYCH „PIIRAMIIDA” organizowanego przez XLII Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Warszawie, pod patronatem m.in. MKO, Uniwersytetu Warszawskiego, Więcej »

ulotka

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

Czy Twój samochód jest bezpieczny? Sprawdź!

1205info470

Przyjedź do Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie 12 maja między 9:00, a 13:00, złóż wniosek o przyjęcie do szkoły i sprawdź, czy pojazd, którym się poruszasz jest bezpieczny!

Kandydaci na uczniów Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3  będą mieli możliwość złożenia wniosków o przyjęcie do szkoły, a także skorzystania z akcji pod hasłem „Czy Twój samochód jest bezpieczny?” – jeżeli kandydat przybędzie z rodzicem, jego pojazd zostanie poddany bezpłatnej kontroli w naszej stacji diagnostycznej w zakresie:

Dzień otwarty dla gimnazjalistów – 23.04.2018 r.

2304info470

Zapraszamy na dzień otwarty dla gimnazjalistów 23.04.2018 r., o godz. 17:00. Będzie możliwość porozmawiania z nauczycielami przedmiotów zawodowych (np. logistyki, mechatroniki, przedmiotów „samochodowych”), zwiedzania pracowni zawodowych, odbycia jazd próbnych samochodami do nauki jazdy, wykonania najważniejszych doświadczeń z chemii i fizyki przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego itp.

75 rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia 2018 roku przypada 75 rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim.

Pamiętajmy.

 

M. Michalecka

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.

Uczniowie klasy I WM i III WM/T uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej Ofiary Katynia, które odbyły się 13 kwietnia w Muzeum Katyńskim.

M. Michalecka

BRĄZ NA ERGOMETRACH!

Dnia 13.04.2018 r. odbyły się  III Otwarte Mistrzostwa Żoliborza Szkół Ponadgimnazjalnych na ergometrach wioślarskich, organizowanych przez stowarzyszenie Warsaw Rowing Club oraz Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych.

Nasza szkoła wystąpiła w składzie:

Rejestracja w bazie dawców szpiku – edycja 2018

logo_black_polish

Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi. Zarejestrować się w bazie dawców szpiku będzie mógł każdy pełnoletni, kto 20.04.2018 r. od godziny 8.00 do 13.30 odwiedzi ZSSiL  nr 3 ul. Włościańska 35. Akcja jest skierowana nie tylko do pełnoletnich uczniów, ale również nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i znajomych. Serdecznie zapraszamy!

A. Skolimowska-Dudek

dkms

 

#KOMÓRKOMANIA W ZSSIL NR 3

DKMS-plakat-strona

W ZSSiL NR 3 RUSZA  PO RAZ KOLEJNY KOMÓRKOMANIA – ZOSTAŃ DAWCĄ  KRWIOTWÓRCZYCH   KOMÓREK MACIERZYSTYCH!  URATUJ KOMUŚ ŻYCIE!

Zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do wzięcia udziału w akcji KOMÓRKOMANIA. Zespół Szkól Samochodowych i Licealnych Nr 3 im.I.J. Paderewskiego włączył się w organizowaną przez Fundację DKMS akcję #komórkomania. W ramach tej akcji, zostanie przeprowadzona 20 kwietnia 2018 r., w godz.: 8:00-13:30 w sali „L” rejestracja dawców szpiku i komórek macierzystych. Zarejestrować się może każda pełnoletnia osoba, zarówno uczniowie jak i rodzice. Każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi, może zostać Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych. Najważniejsze, aby był w dobrej kondycji fizycznej, nie cierpiał na choroby przewlekłe i nie należał do żadnej z grup ryzyka. Aby zostać potencjalnym dawcą, wystarczy wziąć udział w zorganizowanej w szkole akcji #KOMÓRKOMANIA, wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka –  TO TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE.

V Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych

scan1

W dniu 15 marca 2018 roku w Zespole Szkół Samochodowych w Radomiu odbył się V Międzywojewódzki Turniej Mechaników Samochodowych, w którym pod opieką pana Pawła Hubicza braliśmy udział, w składzie: Piotr Bochenek klasa II PW, Kamil Sielski III PW, Kamil Szymczak III PW, Andriej Nawiczonok III PW.

W trakcie Turnieju oceniana była wiedza z zakresu:

  • budowy pojazdów i historii motoryzacji,
  • technologii napraw i obsługi pojazdów,
  • zespołów i elementów pojazdów samochodowych,
  • elektrotechniki i elektroniki motoryzacyjnej.

Składamy podziękowania uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą Szkołę.

 

Paweł Hubicz.

XIX Olimpiada Techniki Samochodowej

IMG_3695

W dniu 17 marca 2018 r. uczniowie: Karol Fliszkiewicz i Mateusz Skowroński, pod opieką Pana Pawła Hubicza, uczestniczyli w XIX Olimpiadzie Techniki Samochodowej na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Przedmiotem II etapu olimpiady, był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.

Wielkanocna Akcja Paczka 2018

IMG_20180309_094236

W piątek 9 marca 2018, dzięki działaniom prospołecznym naszych uczniów i aktywności Samorządu Szkolnego, przekazaliśmy dary zebrane w ramach akcji Wielkanocna Akcja Paczka.

Akcja zorganizowana została w celu wspierania naszych rodaków na Grodzieńszczyźnie/ Białorusi przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Fundację „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom” oraz Mazowiecką Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie.