DSC_0263

IV WARSZAWSKI KONKURS FIZYCZNY DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – FINAŁ

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Burmistrza Żoliborza, Pana Krzysztofa Bugli i pod merytorycznym patronatem Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Na konkurs otrzymaliśmy 61 prac z kilkudziesięciu szkół, nie tylko Warszawy, ale także z Więcej »

cropped-logo-oficj.cz-b_od_MDobkowskiej_bt

Finaliści IV Warszawskiego Konkurs fizycznego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych

Przedstawiamy listę finalistów IV Warszawskiego Konkurs fizycznego dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych Finaliści_2018     Program finału: 1. 9.45 – sprawdzanie listy obecności uczestników oraz nauczycieli i losowanie kolejności wystąpień. 2. 10.00 – 12.30 Więcej »

Rekord dla Niepodłeglej_MEN

Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! – akcja MEN „Rekord dla Niepodległej”

Szanowni Państwo, wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszam wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W Więcej »

wolnedni2

DNI WOLNE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie informuje uczniów oraz rodziców (prawnych opiekunów) o dodatkowych dniach wolnych dla młodzieży od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:   Technikum Samochodowe nr 3: 12.10.2018 – Więcej »

podreczniki

Podręczniki w roku szkolnym 2018/19

Wykaz podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2018/19: 1 klasy Technikum Samochodowego nr 3 - PODRĘCZNIKI_2018_19 ts 1 klasy Branżowej Szkoły I stopnia nr 11 - PODRĘCZNIKI_2018_19 bs   Wykaz do wszystkich  klas można znaleźć Więcej »

Pożegnanie Radka

FB_IMG_1547539761865 (1)

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 13.01.2019 roku odszedł nasz Kolega, Uczeń i Przyjaciel Radek Gęgniewicz, który od lipca przebywał w Klinice Budzik, po wypadku motocyklowym na Torze Poznań, jadąc po swoje drugie z rzędu podium. Doznał urazu pnia mózgu  i zapadł w śpiączkę. Kiedy odwiedzaliśmy go w klinice witał się z nami ściskając dłonie, rozpoznawał kolegów, reagował ruchami oczu i kciuka na zadawane pytania. Widać było, że próbuje walczyć, że stara się wrócić do nas.

My, społeczność ZSSiL nr 3 organizowaliśmy kiermasze charytatywne dla Radka.

Wszyscy mieliśmy nadzieję, że nasz Kolega obudzi się przed swoimi osiemnastymi urodzinami.

Radka  pasjonowały sporty motocyklowe, miał plany i marzenia, które realizował całym sobą. Kierował się mottem „jedyne co znamy to trudy i ból, wszystko co mamy to honor, ambicje byś stanął na szczycie jak Król”.
Głęboko wierzymy Radziu, że realizujesz swoje pasje na niebiańskich autostradach.

Wyrazy głębokiego współczucia kierujemy do Rodziców, Brata i całej Rodziny Radka.

Cała Społeczność Szkolna

Seminarium nt. „W pierwszej pracy – prawna ochrona pracy oraz zagrożenia występujące w środowisku pracy i ich eliminacja”

10 grudnia 2018 roku odbyło się szkolenie zorganizowane w formie seminarium przez Ośrodek Szkolenia Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Warszawie dla uczniów klas 3 PW, 3 AP, 3 PZM, kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych .

Temat spotkania: „W pierwszej pracy – prawna ochrona pracy oraz zagrożenia występujące  w środowisku pracy i ich eliminacja”:

  • Podstawowe obowiązki pracodawcy i osób kierujących pracownikami.
  • Prawa i obowiązki pracownika.
  • Normy i ogólny wymiar czasu pracy.
  • Dział X Kodeksu pracy – bezpieczeństwo i higiena pracy.
  • Państwowa Inspekcja Pracy – działalność prewencyjna i kontrolna.

WEWNĘTRZNY HARMONOGRAM EGZAMINÓW POTWIERDZAJĄCYCH KWALIFIKACJE W ZAWODZIE W SESJI: STYCZEŃ-LUTY 2019

Documents_files_pictogram_symbol_icon_folder  CZĘŚĆ PISEMNA

Documents_files_pictogram_symbol_icon_folder  CZĘŚĆ PRAKTYCZNA

Documents_files_pictogram_symbol_icon_folder  KWALIFIKACJA M.18

Documents_files_pictogram_symbol_icon_folder  KWALIFIKACJA E.19

Mazowiecki Konkurs Mechatroniczny – edycja 2018

W środę, 12 grudnia 2018 roku, w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. I.J. Paderewskiego w Warszawie, ul. Włościańska 35, odbył się etap finałowy Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego 2018, organizowany po raz siódmy przez naszą szkołę. Edycja 2018 konkursu została tradycyjnie objęta patronatem przez:

Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Burmistrza Dzielnicy Żoliborz

Dziekana Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej

Dziekana Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej

Dziekana Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Prezesa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Prezesa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich

Świąteczna Akcja PACZKA

IMG_20181207_080710

W piątek 7 grudnia 2018, dzięki działaniom prospołecznym naszych uczniów, rodziców, wychowawców i aktywności Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu, przekazaliśmy dary zebrane w ramach akcji Świąteczna Akcja Paczka. Tegoroczna zbiórka była bardzo owocna, a zebrane dary na ten szczytny cel ważyły blisko 100 kg.

Ogólnopolski Kongres Młodzieży „Ideathon”

IMG_20181126_162240

26 listopada 2018 roku w Oranżerii Pałacu w Wilanowie odbył się  Ogólnopolski Kongres Młodzieży „Ideathon”. W wydarzeniu wzięło udział 225 młodych liderów, którzy opracowywali propozycje programów społecznych, stanowiące odpowiedź na wyzwania zidentyfikowane w różnych obszarach polityki młodzieżowej. Reprezentowali oni studentów, młodzieżowe rady miasta i samorządy uczniowskie szkół średnich.

Droga do niepodległej

20181127_121053

27 listopada 2018 roku uczniowie klas objętych patronatem Automobilklubu Polski tj. 2 AP i 3 AP ale również klas: 3 PZM i 4 PW mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w wykładzie historycznym zorganizowanym z inicjatywy pana Romualda Chałasa – Prezesa Automobilklubu Polski oraz pana Janusza Szcześniaka – nauczyciela przedmiotów zawodowych w naszej szkole. Wykład poświęcony został historii Polski w okresie 200 lat poprzedzających rok 1918. Poprowadził go pan Michał Cieślak – adiunkt w Muzeum Niepodległości.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W KLASIE I PZM – DRUGIE SPOTKANIE

W dniu 13 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Temat spotkania: „Jak wyposażyć apteczkę pierwszej pomocy?”

Uczniom zaprezentowano standardowe wyposażenie apteczki samochodowej oraz dodatkowe, często spotykane elementy.

Spotkanie prowadził Filip Nowicki, instruktor ratownictwa drogowego PZM.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ CL LO DLA DOROSŁYCH 2018/19 SEMESTR VI

plan_lo_IVs

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza w Podnoszeniu Ciężarów

Na Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza w Podnoszeniu Ciężarów w Siedlcach w dniu 08.12.2018 roku, w grupach wiekowych 15, 17 i 20 lat rozegranych w siłowni WLKS Iganie Nowe Siedlce uczeń klasy 2WM Tomasz Oreszczuk  zdobył brązowy medal w kategorii do 69 kilogramów z wynikiem 152 kg w dwuboju. Drużynowo Klub Legia Warszawa, który reprezentował m.in. nasz uczeń Tomasz Oreszczuk zajął 5 miejsce.

Tomasz trenuje w klubie Legia Warszawa od roku i już odnosi znaczące sukcesy.

Gratulujemy Tomkowi i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Mariusz Hrycyna – nauczyciel wychowania fizycznego