DSC_0745a

XXI Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

Dnia 26 kwietnia odbyły się eliminacje rejonowe XXI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce drużynowo oraz I i II miejsce indywidualnie Więcej »

DSC_0262

Narodowe Święto Biegania – też tam byliśmy !!!

Dnia 22.04.2017 uczniowie klasy IPW i IPZM pod opieką Agnieszki Krupy – uczestniczyli w Marszobiegu BiegamBoLubię – Orlen Warsaw Games, który był jedną z głównych atrakcji pikniku sportowego towarzyszącego Orlen Warsaw Marathon. Więcej »

mDSC_0088

OTWARTE MISTRZOSTWA ŻOLIBORZA na ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM 2017

10.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Żoliborza  dla Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim. Drużyna ZSSiL nr 3 wystąpiła w następującym składzie: Sebastian Gęsek i Mateusz Ślusarczyk z 4 PZM (technik pojazdów samochodowych), Bartek Olszewski Więcej »

m20170410_121053

W ZSSiL NR 3 ODBYŁA SIĘ #KOMÓRKOMANIA – ZOSTAŃ DAWCĄ KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH! URATUJ KOMUŚ ŻYCIE!

W dniu 10 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. I. J. Paderewskiego, dzięki Fundacji DKMS Polska, została przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, które Więcej »

m20170328_123221

ZAJĘCIA PATRONACKIE NA PW –WYDZIAŁ MECHATRONIKI

Dnia 28.03.2017r klasa III WM z wychowawczynią panią Agnieszką Bochenek wzięła udział w zajęciach realizowanych w ramach Patronatu Politechniki Warszawskiej – wydział mechatroniki. Zajęcia  praktyczne – laboratorium  pneumatyki i  elektroniki prowadziła pani Więcej »

Dlaczego technik pojazdów samochdowych

Dlaczego warto wybrać naukę zawodu w naszej szkole? Przyjdź na Dzień otwarty (24.04.2017 – godz. 17:00) – dowiesz się szczegółów o kształceniu w zawodach:

technik pojazdów samochodowych

technik logistyk

technik mechatronik

mechanik pojazdów samochodowych

lakiernik

mechatronik  - nowy zawód

kierowca mechanik - nowy zawód

plakat 2017

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

Sympatyczny, naturalny, otwarty, uśmiechnięty, serdeczny… – same superlatywy – Kajetan Kajetanowicz oczarował swoją osobowością uczestników spotkania.

Rajdowy mistrz Europy nie tylko opowiedział jak wyglądała jego droga do sukcesu sportowego, podzielił się nieznanymi powszechnie informacjami z rajdów samochodowych, ale także ujawnił interesujące szczegóły ze swojego życia prywatnego.

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Harmonogram ustnych egzaminów maturalnych 2017

Harmonogram ustnych egzaminów maturalnych z języka polskiego, z języka angielskiego, z języka niemieckiego, z języka rosyjskiego w ZSSiL Nr 3 w maju 2017r.:

MATURA 2017 – PROCEDURY ORGANIZOWANIA EGZAMINU MATURALEGO

matura_2017 - procedury

Matura 2017 – materiały i przybory pomocnicze

EGZAMIN MATURALNY W NOWEJ FORMULE

1. Każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.
2. Pozostałe materiały i przybory pomocnicze według przedmiotów egzaminacyjnych:

Harmonogram matur pisemnych 2017

UWAGA!

1. Prosimy o przybycie na egzamin przynajmniej 30 minut przed wyznaczoną godziną egzaminu.

2. Pamiętaj o dokumencie ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.

XXI Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

DSC_0745a

Dnia 26 kwietnia odbyły się eliminacje rejonowe XXI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce drużynowo oraz I i II miejsce indywidualnie

Narodowe Święto Biegania – też tam byliśmy !!!

DSC_0262

Dnia 22.04.2017 uczniowie klasy IPW i IPZM pod opieką Agnieszki Krupy – uczestniczyli w Marszobiegu BiegamBoLubię – Orlen Warsaw Games, który był jedną z głównych atrakcji pikniku sportowego towarzyszącego Orlen Warsaw Marathon.
Nasi uczniowie w składzie: Dominik Szlifirski, Jakub Bartosiński, Norbert Sałęga, Pitr Garbarczyk dumnie reprezentowali naszą szkołę, biegnąc przez całe trzy kilometry w czołówce, co udowadniają zdjęcia zrobione przez organizatorów imprezy.

Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – projekt „Lepiej zapobiegać niż leczyć – wybór należy do Ciebie”.

mDSC_0180

Uczniowie klas IPW, IPZM dnia 19.04 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Marii Skłodowskiej Curie, gdzie uczestniczyli w wykładzie na temat wpływu promieniowania jonizującego na organizm ludzki.

Promieniowanie jonizujące występuje powszechnie w przyrodzie jako promieniowanie kosmiczne, promieniowanie emitowane przez naturalne radionuklidy znajdujące się w skorupie ziemskiej i atmosferze. Mamy z nim bezpośredni kontakt każdego dnia.

OTWARTE MISTRZOSTWA ŻOLIBORZA na ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM 2017

mDSC_0088

10.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Żoliborza  dla Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim. Drużyna ZSSiL nr 3 wystąpiła w następującym składzie: Sebastian Gęsek i Mateusz Ślusarczyk z 4 PZM (technik pojazdów samochodowych), Bartek Olszewski i Konrad Dziarkowski z 3 WT (technik logistyk), Konrad Mrozowicz z 2 PZM (tps), Andriej Nawiczonok z 2 PW (tps), Damian Popielarczyk z 2S (tps).

Rekrutacja – CL LO dla Dorosłych 2017/2018

CL LICEUM  OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  DLA  DOROSŁYCH:

 Przeznaczone dla absolwentów Zasadniczych Szkół Zawodowych. Nauka trwa  2 lata.

Rozpoczyna się od 3 semestru. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym (soboty i niedziele co dwa tygodnie).

Kształcenie kończy się wydaniem świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego i możliwością przystąpienia do egzaminu maturalnego.