Pomoce na egzaminy EPKwZ – sesja styczeń-luty 2017

Więcej »

planlibrus

Od 19.12 (poniedziałek)

Nowy plan. Plan będzie obowiązywać przez 4 tygodnie – do rozpoczęcia II półrocza klas I-III. Więcej »

mchuchala

Po wizycie mistrza …

Dnia 12 grudnia 2016r. gościliśmy w naszych szkolnych murach kolejnego kierowcę rajdowego – Wojciecha Chuchałę – mistrza Europy w klasie ERC2 oraz zdobywcę drugiego miejsca w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Bardzo sympatyczny, miły, Więcej »

mDSC_0091-1024x576

Włościańska najlepsza – BIEG MIKOŁAJÓW

Nasza szkoła zaczęła świętować MIKOŁAJKI już w niedzielę 4.12.2016 na Mikołajowym Festiwalu Biegowym Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”. Akcja została zorganizowana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i Fundację „Góry Więcej »

m15280935_1149831061759482_915942479_n

Andrzejki na Włościańskiej

Dzisiaj imieniny obchodzą Andrzeje. A co wiąże się z tym dniem? Oczywiście Andrzejki …Tak też było na Włościańskiej. Nie było klasycznego lania wosku przez uszko od klucza, ale były ciasteczka z wróżbami. Więcej »

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

Sympatyczny, naturalny, otwarty, uśmiechnięty, serdeczny… – same superlatywy – Kajetan Kajetanowicz oczarował swoją osobowością uczestników spotkania.

Rajdowy mistrz Europy nie tylko opowiedział jak wyglądała jego droga do sukcesu sportowego, podzielił się nieznanymi powszechnie informacjami z rajdów samochodowych, ale także ujawnił interesujące szczegóły ze swojego życia prywatnego.

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Egzaminy poprawkowe CL LO dla Dorosłych

Egzaminy poprawkowe z przedmiotów: język angielski, biologia, historia, j. polski

dla semestrów III i V – sobota (28 I 2017), godzina 8:00.

Egzamin poprawkowy z przedmiotu matematyka dla semestrów III i V: niedziela (29 I 2017), godzina 9:00.

 

 

HARMONOGRAM EGZAMINÓW SEMESTRALNYCH 2016/17

Pomoce na egzaminy EPKwZ – sesja styczeń-luty 2017

Od 19.12 (poniedziałek)

planlibrus

Nowy plan.

Plan będzie obowiązywać przez 4 tygodnie – do rozpoczęcia II półrocza klas I-III.

Młody Mechatronik 2016-2

Miło nam poinformować Państwa, że nasza szkoła zorganizowała trzecią edycję konkursu mechatronicznego dla uczniów gimnazjów, pod nazwą:

Młody Mechatronik 2016-2

 

Patronat nad konkursem obejmą:

Mazowiecki Kurator Oświaty

Burmistrz Dzielnicy Żoliborz

Dziekan Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej

Dziekan Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej

Dziekan Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich

 

Konkurs ma za zadanie promowanie szkolnictwa zawodowego przez zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej zagadnieniami z dziedziny mechatroniki, obejmującej m. in. mechanikę, elektrotechnikę, elektronikę pneumatykę, hydraulikę i informatykę oraz propozycję kontynuowania nauki w zawodzie technik mechatronik z terenu Warszawy i okolic sąsiadujących z dzielnicą Żoliborz. Staramy się przekonać gimnazjalistów, że dobra znajomość przedmiotów gimnazjalnych może być wykorzystana nie tylko w liceum, ale także do zdobycia ciekawego zawodu i wykształcenia politechnicznego.

Po wizycie mistrza …

mchuchala

Dnia 12 grudnia 2016r. gościliśmy w naszych szkolnych murach kolejnego kierowcę rajdowego – Wojciecha Chuchałę – mistrza Europy w klasie ERC2 oraz zdobywcę drugiego miejsca w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Bardzo sympatyczny, miły, ciągle uśmiechnięty, a przede wszystkim ambitny człowiek opowiedział nam o swojej ścieżce na szczyt zahaczając o śmieszne, ale i przerażające sytuacje zza kierownicy jednego z wielu aut w swojej karierze.

54 RAJD BARBÓRKA 2016

DSC_1711

Wspólnie z uczniami z klas 1 PZM, 1 AP, 2 PZM, 3 PZM, 4 PZM dnia 10 grudnia byliśmy świadkami jak Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran po wygranej w 54 Rajdzie Barbórka okazali się najlepsi także na trasie Kryterium Asów Karowa. Załoga LOTOS Rally Team powtórzyła tym samym swój sukces sprzed roku.

P. Hubicz.

wycieczka do siedziby Automobilklubu Polskiego

W piątek 25 listopada 2016r. uczniowie klasy I AP udali się na wycieczkę do siedziby Automobilklubu Polskiego na pierwsze spotkanie w ramach patronatu. Spotkanie zostało otwarte przez Dyrektora AP Pana Andrzeja Palczewskiego, który przywitał uczestników, zarówno gości jak i gospodarzy, m.in. Przewodniczącego Komisji BRD Pana Jacka Pietrusiewicza, Przewodniczącego Koła Młodych AP Pana Jakuba Siemczuka, Pana Niko Triandafilidis Prezesa Zarządu Firmy ATA oraz członka Rady Komisji Modeli Motoryzacyjnych, następnie kierowcę rajdowego AP Pana Bartłomieja Czwartosza oraz Głównego Specjalistę ds. Marketingu Panią Agnieszkę Majewską, zajmującą się jednocześnie współpracą z naszą szkołą. Uczniowie mieli okazję usłyszeć niepowtarzalną historię AP, dowiedzieć się jakie klub stawia sobie zadania, czym jest BRD. Pan Kuba Siemczuk nakreślił działalnoś

Mikołajki

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIATU NA ŻOLIBORZU

OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA WOLONTARIATU NA ŻOLIBORZU

W dniu dzisiejszym 5 grudnia 2016 r w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz m.st. warszawy odbyły się uroczystości Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, na który zostaliśmy zaproszeni.