mIMG_1263_C

III edycji Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego MKM 2015

W piątek 10 kwietnia 2015 roku,  w  Zespole  Szkół  Samochodowych i  Licealnych  Nr 3 im. I. J. Paderewskiego w Warszawie przy  ul. Włościańskiej 35, odbył się Wojewódzki Finał  III Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego Więcej »

mIMGP5949

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej na Włościańskiej

W czwartek  26 marca br.  Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Pan Krzysztof Bugla oraz Dyrektor  i młodzież  z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. I. J. Paderewskiego przy   ul. Włościańskiej Więcej »

DSC00865ok

KOMUNIKAT Nr 1 – Konkurs Młody Mechatronik

W dniach 3-4 marca 2015 roku odbył się etap szkolny konkursu mechatronicznego dla gimnazjum pod nazwą „Młody Mechatronik”. Chociaż w inauguracyjnej edycji konkursu udział wzięły jedynie trzy szkoły, to odnotowaliśmy spore zainteresowanie Więcej »

Autor: J. Brokopp - I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym

I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym

Serdeczne gratulacje dla Jakuba Brokoppa, który zajął I miejsce w Dzielnicowym Konkursie Plastycznym na najładniejsza Kartkę Wielkanocną 2015 (kategoria szkół ponadgimnazjalnych). http://www.zoliborz.org.pl/images/site/aktualnosci/2015/03/Prezentacja.pdf 19 marca 2015 r. w auli Szkoły Głównej Służby Pożarniczej przy ul. Więcej »

plakat5m

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Mali goście w naszej szkole

We wtorek i w środę 21 i 22 kwietnia 2015 roku kolejny raz gościliśmy w naszej szkole dzieci z Przedszkola nr 288 z ul. Elbląskiej. W tym roku były to dwie grupy sześciolatków, którzy już we wrześniu staną się uczniami.

Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzania pracowni diagnostycznej i lakierni. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały podwozie i silnik samochodu, uczyły się  obsługiwać podnośniki i zgłębiały tajniki nauki w naszej super nowoczesnej lakierni.

„oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych”

stwórz-bibliotekę-

 

Spraw, by dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o chorobie, przenieść się w świat bajek i marzeń.

ZACZYTANI – oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych, to ogólnopolska kampania społeczna, do której włącza się nasza szkoła.

I miejsce w Konkursie Bezpiecznej Jazdy Samochodem

DSC_0694-e1429561659654 (2)

W sobotę 18.04.15 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w Konkursie Bezpiecznej Jazdy Samochodem organizowanym przez Komisję BRD Automobilklubu Polski. Pomimo silnej konkurencji zdobyliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Bartosz Stypuła i Maciej Cuch byli najlepsi w trzech etapach m.in.: test z historii motoryzacji, jazda testowa samochodem, pierwsza pomoc przedmedyczna.

Gratulujemy wyników !!!

Żoliborz w kwiatach

m20150418_111323

18 IV  nasza szkoła włączyła się w akcję sadzenia kwiatów na Żoliborzu. Na apel Burmistrza Żoliborza odpowiedzieli rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Przedstawiamy krótką fotorelację.

PROCEDURY ORGANIZOWANIA I PRZEPROWADZANIA EGZAMINU MATURALNEGO W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Przedstawiamy procedury organizowania i przeprowadzania egzaminu maturalnego

ZSSiL Procedury 2014-15

HARMONOGRAM EGZAMINÓW USTNYCH – MAJ 2015

matura

13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

przegląd filmowy Echa Katynia

13 kwietnia 2015 roku w związku z 75-tą rocznicą mordu katyńskiego nasza szkoła wzięła udział w przeglądzie filmowym Echa Katynia w kinie Muranów przy ul. Władysława Andersa.  W ramach przeglądu pokazane zostały filmy nawiązujące do tragedii sprzed 75 lat, pokazujących jej upamiętnienie we współczesnej Polsce i na świecie, a także będących refleksją nad systemem komunistycznym. Są to dzieła reżyserów polskich i zagranicznych:

Konkurs fizyczny dla gimnazjalistów

plakatfizyka1
maj
8
maj
12
maj
15
11:00

 

Regulamin

Konkursu fizycznego dla gimnazjalistów

(uaktualnienie)

III edycji Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego MKM 2015

mIMG_1263_C

W piątek 10 kwietnia 2015 roku,  w  Zespole  Szkół  Samochodowych i  Licealnych  Nr 3 im. I. J. Paderewskiego w Warszawie przy  ul. Włościańskiej 35, odbył się Wojewódzki Finał  III Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego MKM 2015.

Tegoroczna edycja konkursu była objęta patronatem przez:

Bliskie spotkania z filharmonią

Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/15 przystąpiła do programu edukacyjnego ,,Po prostu filharmonia „. Program na terenie naszej szkoły jest realizowany przez koordynatora ds. kultury, panią Joannę Rożko-Walczuk.

Po prostu filharmonia jest to program zakładajacy cykl koncertów.