IMG_6120_470

Wyjątkowe spotkanie na Włościańskiej

Dnia 16 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z legendą stołecznej „drogówki” Panem Wojciechem Pasiecznym. Pan Inspektor w policji pracował prawie 21 lat, a wcześniej przez 11 lat był Więcej »

2014slubowanie

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w ZSSiL nr 3

14 października 2014 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Akademia z okazji tego święta była połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Stańczyk powitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów Więcej »

noga

I miejsce w Mistrzostwach Żoliborza w piłkę nożną

Bardzo serdecznie gratuluję naszej drużynie piłkarzy zwycięstwa w Mistrzostwach Żoliborza. Panu Marcinowi Zawadzkiemu gorąco dziękuję za przygotowanie chłopaków i zmobilizowanie do gry, która doprowadziła ich na najwyższe dzielnicowe podium. Cała społeczność szkolna Więcej »

WP_001183 (1)

Powstańczy Żoliborz

Działania powstańcze na Żoliborzu zaczęły się od falstartu.  1 sierpnia 1944 r., ok. godz. 14:00,  na ulicy Krasińskiego, w pobliżu Placu Wilsona, żołnierze kompanii „Żniwiarz”, transportujący broń, natknęli się na  patrol niemieckiej Więcej »

DSC_0289 logo

BIEG NA ORIENTACJĘ PRZEZ HISTORIĘ

GRA MIEJSKA W 70 ROCZNICĘ POWSTANIA WARSZAWSKIEGO Dnia 30.09.2014, w dniu 70 rocznicy upadku Żoliborza podczas Powstania Warszawskiego, zorganizowano na terenie Parku Żeromskiego przy Forcie Sokolnickiego grę miejską w 70 rocznicę Powstania Więcej »

Olimpiada Techniki Samochodowej

olimpiada

Redakcja Auto Moto Serwisu oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zapraszają uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej – techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych – do wzięcia udziału w XVI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej.  Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest dofinansowana przez Ministra Edukacji Narodowej, który jest jej partnerem.

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Niespodzianka Samorządu Uczniowskiego

pudeleczka

14.10.2014 to Dzień Komisji Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela.

Wyjątkowe spotkanie na Włościańskiej

IMG_6120_470

Dnia 16 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z legendą stołecznej „drogówki” Panem Wojciechem Pasiecznym. Pan Inspektor w policji pracował prawie 21 lat, a wcześniej przez 11 lat był zawodowym żołnierzem. Pan Pasieczny był przy blisko 600 śmiertelnych wypadkach, udzielił tysiąca wywiadów, brał udział w dziesiątkach akcji promujących bezpieczeństwo. Obecnie jest na emeryturze, nadal zajmuje się problematyką bezpieczeństwa, jest biegłym sądowym. Dziś zaszczycił nas swoją obecnością.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w ZSSiL nr 3

2014slubowanie

14 października 2014 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Akademia z okazji tego święta była połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Stańczyk powitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów oraz przybyłych zaproszonych gości:

I miejsce w Mistrzostwach Żoliborza w piłkę nożną

noga
Bardzo serdecznie gratuluję naszej drużynie piłkarzy zwycięstwa w Mistrzostwach Żoliborza. Panu Marcinowi Zawadzkiemu gorąco dziękuję za przygotowanie chłopaków i zmobilizowanie do gry, która doprowadziła ich na najwyższe dzielnicowe podium. Cała społeczność szkolna jest dumna z NASZEGO sportowego sukcesu, cieszymy się bardzo i na „okrągło”…
W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli
Alicja Stańczyk – dyrektor szkoły

Powstańczy Żoliborz

WP_001183 (1)

Działania powstańcze na Żoliborzu zaczęły się od falstartu.  1 sierpnia 1944 r., ok. godz. 14:00,  na ulicy Krasińskiego, w pobliżu Placu Wilsona, żołnierze kompanii „Żniwiarz”, transportujący broń, natknęli się na  patrol niemieckiej żandarmerii. Doszło do strzelaniny. Niemcy ściągnęli posiłki ze Śródmieścia.

Złoty medal w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce nożnej chłopców!!!

noga

W dniach 29.09 – 03.10.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce nożnej. W turnieju udział brało 7 zespołów, reprezentujących żoliborskie szkoły ponadgimnazjalne. Po zaciętej walce zwycięstwo odniosła drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3.

Nie tylko dla bibliotekarzy

11wpcuv31xq8sfx3

Przekazuję  wszystkim nauczycielom i gorąco polecam zaproszenie Redaktora naczelnego Biblioteki w Szkole i Świetlicy w Szkole „do zapoznania się z darmowymi, przykładowymi numerami czasopism. Można je obejrzeć na stronie, pobrać lub wydrukować bez żadnych zobowiązań ani rejestracji.”

Spotkanie z Panem Wojciechem Pasiecznym

Wojciech-Pasieczny

Serdecznie zapraszamy

gimnazjalistów do

uczestnictwa w spotkaniu z Panem Wojciechem Pasiecznym

byłym funkcjonariuszem  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji,

Dzień nauczyciela 2014

dn

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli,

pracowników oraz emerytów i rencistów szkoły

na spotkanie integracyjne,

które odbędzie się

14.10.2014 o godz. 10.00

w świetlicy