IMG_6120_470

Wyjątkowe spotkanie na Włościańskiej

Dnia 16 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z legendą stołecznej „drogówki” Panem Wojciechem Pasiecznym. Pan Inspektor w policji pracował prawie 21 lat, a wcześniej przez 11 lat był Więcej »

2014slubowanie

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w ZSSiL nr 3

14 października 2014 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Akademia z okazji tego święta była połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Stańczyk powitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów Więcej »

noga

I miejsce w Mistrzostwach Żoliborza w piłkę nożną

Bardzo serdecznie gratuluję naszej drużynie piłkarzy zwycięstwa w Mistrzostwach Żoliborza. Panu Marcinowi Zawadzkiemu gorąco dziękuję za przygotowanie chłopaków i zmobilizowanie do gry, która doprowadziła ich na najwyższe dzielnicowe podium. Cała społeczność szkolna Więcej »

WP_001183 (1)

Powstańczy Żoliborz

Działania powstańcze na Żoliborzu zaczęły się od falstartu.  1 sierpnia 1944 r., ok. godz. 14:00,  na ulicy Krasińskiego, w pobliżu Placu Wilsona, żołnierze kompanii „Żniwiarz”, transportujący broń, natknęli się na  patrol niemieckiej Więcej »

DSC_0289 logo

BIEG NA ORIENTACJĘ PRZEZ HISTORIĘ

GRA MIEJSKA W 70 ROCZNICĘ POWSTANIA WARSZAWSKIEGO Dnia 30.09.2014, w dniu 70 rocznicy upadku Żoliborza podczas Powstania Warszawskiego, zorganizowano na terenie Parku Żeromskiego przy Forcie Sokolnickiego grę miejską w 70 rocznicę Powstania Więcej »

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Olimpiada Wiedzy Technicznej

20141024_091106_2

W dniu 24.10.2014 w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej. Organizatorem Olimpiady była Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej FS-NOT. W zawodach wzięło udział 9 uczniów.

STOWARZYSZENIE INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW MECHANIKÓW POLSKICH

_logoSIMP_cm

Dnia 16.10.2014 w naszej szkole, miało miejsce nietypowe wydarzenie. Klasa III C rozpoczęła cykl spotkań z przedstawicielami STOWARZYSZENIA INŻYNIERÓW I TECHNIKÓW MECHANIKÓW POLSKICH.
Swoją obecnością tego dnia zaszczycili nas:

30-ta rocznica śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w ZSSiL Nr 3 w Warszawie.

20141017_133524

17 października 2014 roku w ZSSiL Nr 3 odbyły się uroczyste obchody 30-tej rocznicy śmierci Jerzego Popiełuszki. Uczniowie spotkali się ze świadkiem historii, panem Lechem Jęczmykiem –eseistą, publicystą, redaktorem, tłumaczem i mieszkańcem Żoliborza, który osobiście znał ks. Jerzego Popiełuszkę. 

Niespodzianka Samorządu Uczniowskiego

pudeleczka

14.10.2014 to Dzień Komisji Edukacji Narodowej, zwany popularnie Dniem Nauczyciela.

Wyjątkowe spotkanie na Włościańskiej

IMG_6120_470

Dnia 16 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z legendą stołecznej „drogówki” Panem Wojciechem Pasiecznym. Pan Inspektor w policji pracował prawie 21 lat, a wcześniej przez 11 lat był zawodowym żołnierzem. Pan Pasieczny był przy blisko 600 śmiertelnych wypadkach, udzielił tysiąca wywiadów, brał udział w dziesiątkach akcji promujących bezpieczeństwo. Obecnie jest na emeryturze, nadal zajmuje się problematyką bezpieczeństwa, jest biegłym sądowym. Dziś zaszczycił nas swoją obecnością.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w ZSSiL nr 3

2014slubowanie

14 października 2014 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Akademia z okazji tego święta była połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. Na wstępie Pani Dyrektor Alicja Stańczyk powitała grono pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów oraz przybyłych zaproszonych gości:

I miejsce w Mistrzostwach Żoliborza w piłkę nożną

noga
Bardzo serdecznie gratuluję naszej drużynie piłkarzy zwycięstwa w Mistrzostwach Żoliborza. Panu Marcinowi Zawadzkiemu gorąco dziękuję za przygotowanie chłopaków i zmobilizowanie do gry, która doprowadziła ich na najwyższe dzielnicowe podium. Cała społeczność szkolna jest dumna z NASZEGO sportowego sukcesu, cieszymy się bardzo i na „okrągło”…
W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli
Alicja Stańczyk – dyrektor szkoły

Powstańczy Żoliborz

WP_001183 (1)

Działania powstańcze na Żoliborzu zaczęły się od falstartu.  1 sierpnia 1944 r., ok. godz. 14:00,  na ulicy Krasińskiego, w pobliżu Placu Wilsona, żołnierze kompanii „Żniwiarz”, transportujący broń, natknęli się na  patrol niemieckiej żandarmerii. Doszło do strzelaniny. Niemcy ściągnęli posiłki ze Śródmieścia.

Olimpiada Techniki Samochodowej

olimpiada

Redakcja Auto Moto Serwisu oraz Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zapraszają uczniów szkół o kierunku nauczania lub specjalności samochodowej – techników, zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych – do wzięcia udziału w XVI edycji Olimpiady Techniki Samochodowej.  Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest dofinansowana przez Ministra Edukacji Narodowej, który jest jej partnerem.

Złoty medal w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce nożnej chłopców!!!

noga

W dniach 29.09 – 03.10.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce nożnej. W turnieju udział brało 7 zespołów, reprezentujących żoliborskie szkoły ponadgimnazjalne. Po zaciętej walce zwycięstwo odniosła drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3.