m20170124_131027

ZAJĘCIA PATRONACKIE NA PW –WYDZIAŁ MECHATRONIKI

Dnia 27.01.2017r klasa III WM z wychowawcą panią Agnieszką Bochenek wzięła udział w zajęciach realizowanych w ramach Patronatu Politechniki Warszawskiej – wydział mechatroniki.  Nasz opiekun na PW, pan Igor przygotował zajęcia, których Więcej »

Pomoce na egzaminy EPKwZ – sesja styczeń-luty 2017

Więcej »

planlibrus

Od 19.12 (poniedziałek)

Nowy plan. Plan będzie obowiązywać przez 4 tygodnie – do rozpoczęcia II półrocza klas I-III. Więcej »

mchuchala

Po wizycie mistrza …

Dnia 12 grudnia 2016r. gościliśmy w naszych szkolnych murach kolejnego kierowcę rajdowego – Wojciecha Chuchałę – mistrza Europy w klasie ERC2 oraz zdobywcę drugiego miejsca w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Bardzo sympatyczny, miły, Więcej »

mDSC_0091-1024x576

Włościańska najlepsza – BIEG MIKOŁAJÓW

Nasza szkoła zaczęła świętować MIKOŁAJKI już w niedzielę 4.12.2016 na Mikołajowym Festiwalu Biegowym Dzieci i Młodzieży pn. „Dzieci biegają dla dzieci”. Akcja została zorganizowana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń i Fundację „Góry Więcej »

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

Sympatyczny, naturalny, otwarty, uśmiechnięty, serdeczny… – same superlatywy – Kajetan Kajetanowicz oczarował swoją osobowością uczestników spotkania.

Rajdowy mistrz Europy nie tylko opowiedział jak wyglądała jego droga do sukcesu sportowego, podzielił się nieznanymi powszechnie informacjami z rajdów samochodowych, ale także ujawnił interesujące szczegóły ze swojego życia prywatnego.

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Rekrutacja autorów oraz redaktorów merytorycznych opracowania modyfikacji Podstawy programowej kształcenia w zawodach

Ośrodek Rozwoju Edukacji poszukuje Autorów oraz Redaktorów merytorycznych modyfikacji Podstawy programowej kształcenia w zawodach do prac związanych z opracowaniem zmodyfikowanych PPKZ.

Postępowanie rekrutacyjne dotyczy realizacji zadania 1.: Opracowanie zmodyfikowanych PPKZ oraz suplementów do dyplomów, w ramach projektu pn. „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego. Etap 2: Kwalifikacje i zawody odpowiadające potrzebom rynku pracy”.

Termin rekrutacji: do dnia 14 lutego 2017 roku do godziny 23:59.

ZAJĘCIA PATRONACKIE NA PW –WYDZIAŁ MECHATRONIKI

m20170124_131027

Dnia 27.01.2017r klasa III WM z wychowawcą panią Agnieszką Bochenek wzięła udział w zajęciach realizowanych w ramach Patronatu Politechniki Warszawskiej – wydział mechatroniki.  Nasz opiekun na PW, pan Igor przygotował zajęcia, których celem było zapoznanie nas z automatyką przemysłową. Dowiedzieliśmy się, z jakich kluczowych elementów składa się system zautomatyzowany. Podczas wykładu prowadzący kładł szczególny nacisk na tematykę czujników.

„Głos Pedagogiczny”

free_edition

Od miesiaca stycznia 2017 r. w czytelni szkolnej dostępny jest Głos Pedagogiczny (także w wersji elektronicznej).

W ofercie tego miesięcznika znajdują się m.in. gotowe narzędzia dostosowane do problemów współczesnych uczniów, ciekawe inicjatywy wychowawcze, programy profilaktyczne oraz materiały angażujące rodziców do współpracy.

Informacje niezbędne do korzystania w wersji online znajdują się w czytelni oraz na tablicy w pokoju nauczycielskim.

Polecam

Halina Ciechoniak

Wdrażanie reformy edukacji w woj. mazowieckim

W Kuratorium Oświaty w Warszawie został powołany Zespół do spraw wdrażania reformy edukacji w województwie mazowieckim, którego zadaniem jest przede wszystkim koordynowanie działań związanych z wdrażaniem reformy edukacji oraz organizacja spotkań i prowadzenie konsultacji z jednostkami samorządu terytorialnego, dyrektorami szkół, nauczycielami, rodzicami i innymi podmiotami. W skład Zespołu weszli m.in.:

Terminy EPKwZ – praktycznych sesja STYCZEŃ – LUTY 2017 (dk i w)

Harmonogram zajęć – semestr IV i VI LO dla Dorosłych

Chemia Samochodowa – Innowacja Pedagogiczna

plakat1

Integracja uczniów klas pierwszych.

DSC_0247

Dnia 12.01. 2017, kiedy nasi starsi koledzy zdawali kwalifikacyjne egzaminy zawodowe, młodsi uczniowie mieli okazję do wspólnego spędzenia czasu poza szkołą. Pierwszym etapem wspólnej wycieczki było Kino Elektronik, gdzie oglądaliśmy film dokumentalny pt.: Tacy jak my, który zobrazował nam wpływ, jaki wywarło Powstanie Warszawskie na współczesnych młodych Warszawiaków, a przede wszystkim na popkulturowych artystów, odwołujących się często w swojej twórczości do motywów Powstania Warszawskiego.

Egzaminy poprawkowe CL LO dla Dorosłych

Egzaminy poprawkowe z przedmiotów: język angielski, biologia, historia, j. polski

dla semestrów III i V – sobota (28 I 2017), godzina 8:00.

Egzamin poprawkowy z przedmiotu matematyka dla semestrów III i V: niedziela (29 I 2017), godzina 9:00.

 

 

HARMONOGRAM EGZAMINÓW SEMESTRALNYCH 2016/17