wie-chemia

Wszyscy z państwa zainteresowani naszym projektem…

Zapraszamy do Żoliborskiej Samochodówki na uroczystość zakończenia projektu edukacyjnego dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy w ramach IX edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt.: „Pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. TAK czy NIE?”, która Więcej »

IMG_20141105_172307logo

Uczniowie naszej szkoły w Centrum Nauki Kopernik – Technika wczoraj, dziś, jutro

W ramach IV Warszawskich Dni Techniki w dniu 5 listopada 2014 roku klasa I PZM uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik. Młodzież miała okazję  poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń Więcej »

mDSCF4312

Piłka ręczna: II miejsce na Żoliborzu.

Zakończyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce ręcznej, które rozgrywane były w hali sportowej LO nr 1 w dniach 27.10 – 31.10.2014. Drużyna chłopców z naszej szkoły po raz kolejny stanęła na Więcej »

p1210247-58586

Zbieraj z nami ….. nakrętki.

Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu ruszają z kolejną akcją charytatywną. Więcej »

IMG_6120_470

Wyjątkowe spotkanie na Włościańskiej

Dnia 16 października 2014 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z legendą stołecznej „drogówki” Panem Wojciechem Pasiecznym. Pan Inspektor w policji pracował prawie 21 lat, a wcześniej przez 11 lat był Więcej »

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

 

Więcej informacji na temat kształcenia modułowego można znaleźć na stronie http://new.koweziu.edu.pl/index.php oraz w drugim filmie promującym kształcenie modułowe: http://www.youtube.com/watch?v=QZ-5ex7wEsA.

Wszyscy z państwa zainteresowani naszym projektem…

wie-chemia

Zapraszamy do Żoliborskiej Samochodówki

na uroczystość zakończenia projektu edukacyjnego dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy w ramach IX edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych pt.: „Pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. TAK czy NIE?”, która odbędzie się 20 listopada 2014 roku o godzinie 12.00  w świetlicy szkolnej naszej szkoły.

III edycja akcji „ZŁÓŻ SERCA DLA HOSPICJUM”

serca czerwone

Po raz kolejny zachęcamy naszych uczniów i ich Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do wzięcia udziału w III edycji akcji organizowanej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Origami „Papierowe Fantazje”.

Uczniowie naszej szkoły w Centrum Nauki Kopernik – Technika wczoraj, dziś, jutro

IMG_20141105_172307logo

W ramach IV Warszawskich Dni Techniki w dniu 5 listopada 2014 roku klasa I PZM uczestniczyła w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik. Młodzież miała okazję  poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzenie doświadczeń z fizyki, chemii, biologii, matematyki na interaktywnych wystawach.

… by maszt i flaga przypominały jej o historii, bohaterstwie i powinnościach wobec Ojczyzny …

W dniu 10 listopada 2014r. na rondzie Zgrupowania AK „ Radosław” odbyła się uroczystość podniesienia flagi państwowej na Maszcie Wolności, który został ustawiony w hołdzie tym wszystkim, dzięki którym Polska jest dziś wolnym, odrodzonym krajem. W uroczystości wzięła udział Prezydent m. st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz –Waltz i licznie zaproszeni goście w tym uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie. Młodzieży, która uczestniczyła w uroczystości Pani Prezydent przekazała: „by maszt i flaga przypominały jej o historii, bohaterstwie i powinnościach wobec Ojczyzny”.

VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

Tegoroczna VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozpoczęła się  etapem szkolnym w dniu 10 października 2014 r. O godzinie 11.00 trzydziestu dziewięciu uczniów klas logistycznych od pierwszej po czwartą rozpoczęło zmagania z 25  pytaniami przygotowanymi jak zwykle przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu, która jest organizatorem  tego przedsięwzięcia.

Projekt edukacyjny Pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. TAK czy NIE?

W Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego, od marca 2014 realizowany jest projekt edukacyjny pt. Pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. TAK czy NIE?, dofinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy w ramach IX edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

Partnerami projektu są:

Nasz uczeń stypendystą Fundacji Polish Orphans Charity

Miło nam poinformować, że Dominik Gajewski uczeń klasy IIIB otrzymał stypendium artystyczne Fundacji Polish Orphans Charity.
Uroczystość wręczenia miała miejsce 24 października 2014 w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Dominik otrzymał stypendium z rąk Pani Anny Komorowskiej – małżonki Prezydenta Polski i Sharon Johnston- małżonki Generalnego Gubernatora Kanady.

Konferencja dla nauczycieli o fraktalach.

ikona kof

W dniu 04 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. I.J. Paderewskiego, odbyły się warsztaty dla nauczycieli fizyki i matematyki pt: „Fraktale i origami – fizyka chaosu opisuje świat”.

WŁOŚCIAŃSKA PAMIĘTA……

ikona sz

W dniu 29.10.2014 Samorząd Uczniowski reprezentowany przez klasę 4C wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Mordasewicz odwiedził groby zmarłych naszych nauczycieli, pracowników szkoły , uczniów oraz Powstańców Warszawskich z Batalionu Zośka.

Piłka ręczna: II miejsce na Żoliborzu.

mDSCF4312

Zakończyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce ręcznej, które rozgrywane były w hali sportowej LO nr 1 w dniach 27.10 – 31.10.2014. Drużyna chłopców z naszej szkoły po raz kolejny stanęła na podium, zdobywając srebrny medal.