mImiejsce

Nasza drużyna najlepsza w Warszawie w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym szkół ponadgimnazjalnych

W dniu 31 maja 2017 roku w Automobilklubie Polskim w Warszawie odbyły się eliminacje województwa mazowieckiego XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego szkół ponadgimnazjalnych. Nasza reprezentacja okazała się najlepszą drużyną wśród wszystkich warszawskich Więcej »

mswbp

31 maja – ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

Co roku 31. maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do Więcej »

mdat

ATRAKCYJNE LEKCJE DLA NASZYCH „SAMOCHODZIARZY”

W  ostatni piątek – 12 maja 2017 – odbyły się po raz kolejny atrakcyjne zajęcia dla uczniów klas w zawodzie technik pojazdów samochodowych ( 3 PW i 3 PZM) – prowadzone przez Więcej »

DSC_0745a

XXI Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

Dnia 26 kwietnia odbyły się eliminacje rejonowe XXI Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce drużynowo oraz I i II miejsce indywidualnie Więcej »

mDSC_0088

OTWARTE MISTRZOSTWA ŻOLIBORZA na ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM 2017

10.04.2017 odbyły się Mistrzostwa Żoliborza  dla Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim. Drużyna ZSSiL nr 3 wystąpiła w następującym składzie: Sebastian Gęsek i Mateusz Ślusarczyk z 4 PZM (technik pojazdów samochodowych), Bartek Olszewski Więcej »

Dlaczego technik pojazdów samochdowych

Dlaczego warto wybrać naukę zawodu w naszej szkole? Przyjdź dowiesz się szczegółów o kształceniu w zawodach:

technik pojazdów samochodowych

technik logistyk

technik mechatronik

mechanik pojazdów samochodowych

lakiernik

mechatronik  - nowy zawód

kierowca mechanik - nowy zawód

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

Sympatyczny, naturalny, otwarty, uśmiechnięty, serdeczny… – same superlatywy – Kajetan Kajetanowicz oczarował swoją osobowością uczestników spotkania.

Rajdowy mistrz Europy nie tylko opowiedział jak wyglądała jego droga do sukcesu sportowego, podzielił się nieznanymi powszechnie informacjami z rajdów samochodowych, ale także ujawnił interesujące szczegóły ze swojego życia prywatnego.

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.

Badania dla naszych kandydatów do szkoły!

WAŻNE!!!

Badania dla naszych kandydatów do szkoły!

Wydawanie skierowań na badania lekarskie kandydatów do naszej szkoły, którzy dokonali wyboru kształcenia w danym zawodzie, wykazując naszą szkołę, jako szkołę pierwszego wyboru, odbywać się będzie po 19 czerwca w godzinach pracy sekretariatu szkolnego.

 

Konkurs „Żoliborz od strony Wisły”

 

W dniu 31 maja 2017 odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie plastyczno – literackim, organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Żoliborz od strony Wisły”, nad którym patronat objął Pan Krzysztof Bugla Burmistrz Dzielnicy Żoliborz. Uczeń naszej szkoły Adam Janczur (klasa III S) zajął III miejsce w kategorii wiekowej uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie klasy II S Kacper Koral i Mateusz Breński otrzymali wyróżnienia. Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                     Katarzyna Gawin

 

019 20170531_174133 unnamed 1

ZAJĘCIA NA WYDZIALE SAMOCHODÓW I MASZYN ROBOCZYCH POLITECHNIKI WARSZAWSKIEJ

Uczniowie klasy IPW  5 czerwca uczestniczyli w zajęciach w Laboratorium wytrzymałości materiałów na Politechnice Warszawskiej. Przeprowadzili statyczne próby rozciągania  materiałów: stali ST3 i stopu aluminium PA6. Program komputerowy pozwalał  na bieżące śledzenie wydłużenia próbki oraz zależności  pomiędzy siłą rozciągającą  i wydłużeniem. Próba umożliwiła porównanie obu materiałów konstrukcyjnych i określenie ich właściwości. Było to bardzo ciekawe, praktyczne zastosowanie wiedzy nabytej  na lekcjach w szkole.

U. Jastrzębska

 

Zapraszamy do Parku Żeromskiego – 10.06.2017, godz. 12:00

Zespół Szkół  Samochodowych i Licealnych Nr 3 w Warszawie

zaprasza

na edukacyjny program dla dzieci i młodzieży pt.:

 „ARCHIMEDES WEGŁUG TOMOKO FUSE”

w dniu 10 czerwca 2017 r. od godz. 1200

 do Parku Żeromskiego na Żoliborzu

W programie:

Egzaminy zawodowe EPKZ – „stare”

12.06.2017, godz. 12:00 – część pisemna

13.06.2017, godz. 9:00 – część praktyczna

Prosimy o przybycie przynajmniej 30 minut przed egzaminem z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość (ze zdjęciem).

Konkurs Międzyszkolny „NIE- dla dopalaczy i innych środków psychoaktywnych”

Drodzy Uczniowie

Tylko do czwartku 08.06.2017 możecie oddawać prace konkursowe. Sala 326.

Agnieszka Krupa

Dzień Dziecka

IMG_20170605_0001

„Foodmagedon”, czyli Arkadia na Widelcu, w takiej niecodziennej imprezie uczestniczyła młodzież z kl. IPW, IWT, IAP, z okazji jednego z najszczęśliwszych dni w roku, czyli Dnia Dziecka.

Jak nie czytam jak czytam – bijemy rekord

Pierwszego czerwca 2017 roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego bicia rekordu w masowym czytaniu książek przez uczniów – akcji zorganizowanej przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole. Na 6 godzinie lekcyjnej uczniowie z klas I WM, II WMT, IIS, III PW, III S zebrali się na sali gimnastycznej, aby przez godzinę lekcyjną czytać swoje lub wypożyczone ze szkolnej biblioteki książki.

Nasza drużyna najlepsza w Warszawie w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym szkół ponadgimnazjalnych

mImiejsce

W dniu 31 maja 2017 roku w Automobilklubie Polskim w Warszawie odbyły się eliminacje województwa mazowieckiego XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego szkół ponadgimnazjalnych. Nasza reprezentacja okazała się najlepszą drużyną wśród wszystkich warszawskich szkół samochodowych!!!  Powtórzyła sukces z poprzedniego roku.

Dzień Języków Obcych

jezyki obce

Umiejętność biegłego władania językiem obcym jest dziś na wagę złota. Choć wymaga czasu i wysiłku to jednak warto nieco się potrudzić, bo korzyści, które wynikają ze znajomości języków jest bardzo wiele. Obecnie młodzież ma możliwości uczenia się i studiowania za granicą, starsi często wyjeżdżają do pracy, gdzie są lepsze warunki zatrudnienia. Turystyka zagraniczna bez znajomości języków obcych bardzo ogranicza nasze poznawanie świata. Dzięki znajomości języków lepiej poznajemy obce kultury, poznajemy i rozumiemy ludzi, jesteśmy bardziej otwarci na innych i stajemy się tolerancyjni. Podróżowanie jest przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Języków można się uczyć przez całe życie. Jest to wysiłek umysłowy, który doskonale ćwiczy i rozwija nasz mózg.