Patronaty

Droga do niepodległej

20181127_121053

27 listopada 2018 roku uczniowie klas objętych patronatem Automobilklubu Polski tj. 2 AP i 3 AP ale również klas: 3 PZM i 4 PW mieli niepowtarzalną okazję wziąć udział w wykładzie historycznym zorganizowanym z inicjatywy pana Romualda Chałasa – Prezesa Automobilklubu Polski oraz pana Janusza Szcześniaka – nauczyciela przedmiotów zawodowych w naszej szkole. Wykład poświęcony został historii Polski w okresie 200 lat poprzedzających rok 1918. Poprowadził go pan Michał Cieślak – adiunkt w Muzeum Niepodległości.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W KLASIE I PZM – DRUGIE SPOTKANIE

W dniu 13 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Temat spotkania: „Jak wyposażyć apteczkę pierwszej pomocy?”

Uczniom zaprezentowano standardowe wyposażenie apteczki samochodowej oraz dodatkowe, często spotykane elementy.

Spotkanie prowadził Filip Nowicki, instruktor ratownictwa drogowego PZM.

Zaawansowane technologie w przemyśle motoryzacyjnym

Snapchat-813565885

Wytypowane klasy pod opieką nauczycieli brały udział w seminarium zatytułowanym „Zaawansowane technologie w przemyśle motoryzacyjnym”, które odbyło się w dniu 28 listopada 2018 w godzinach 12:00-18:00 na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych przy ulicy Narbutta 84 w Warszawie.

Prelegentami seminarium byli eksperci z czołowych firm z branży motoryzacyjnej oraz przedstawiciele kół naukowych Politechniki Warszawskiej. Wydarzenie było doskonałą okazją do poznania innowacji w dynamicznie rozwijającym się sektorze motoryzacyjnym.

Równolegle na terenie gmachu wydziału odbywały się targi pracy branży motoryzacyjnej, obejmujące szeroko pojęty przemysł maszynowy, elektrotechniczny i mechatroniczny oraz szereg innych specjalności inżynierskich, w jakich kształci Politechnika Warszawska.

 

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W KLASIE I PZM – PIERWSZE SPOTKANIE

W dniu 29 listopada 2018 roku zainicjowano dla klasy I PZM cykl spotkań z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Klasa objęta jest patronatem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Warszawie.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie zostali zapoznani z ideą ratownictwa drogowego w PZM oraz regulacjami prawnymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przez osoby niemedyczne.

Spotkanie prowadziła Anna Kniewska – instruktor ratownictwa drogowego PZM

Elżbieta Domańska – nauczyciel przedmiotów zawodowych

III WM/T na IV Warsztatach Innowacyjnych Technologii

mwat20180110_103654[1]

W dniu. 10.01.2018 uczniowie klasy 3WM/T pod opieką Sebastiana Szwedkowicza wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Wojskową Akademię Techniczną w ramach IV Warsztatów Innowacyjnych Technologii.

Zajęcia obejmowały dwa tematy:

  1. Jak wzbić się do nieba, czyli dlaczego samolot lata?
  2. Jak samochód dba o nasze bezpieczeństwo podczas wypadku?

Ponadto uczniowie zwiedzili laboratorium Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa. Podczas zwiedzania zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną Wydziału Mechatroniki, z prowadzonymi tam obecnie i w przeszłości badaniami nad rozwojem broni palnej. Mogli także poznać „od środka” budowę haubicy samobieżnej Goździk oraz pojazdu BRDM II.

II WM na IV Warsztatach Innowacyjnych Technologii

mwat20180109_132909[1]

W dniu. 9.01.2018 uczniowie klasy 2WM pod opieką Sebastiana Szwedkowicza wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Wojskową Akademię Techniczną w ramach IV Warsztatów Innowacyjnych Technologii.

Zajęcia obejmowały dwa tematy:

  1. Botnety- źródło zagrożeń w cyberprzestrzeni.
  2. Systemy dialogowe – projekt chatbota umożliwiającego prowadzenie rozmowy głosowej człowiek – komputer.

Uczniowie podczas pierwszych zajęć mogli zapoznać się zagrożeniami panującymi w cyberprzestrzeni, ich klasyfikacją, historią oraz obszarami działania. W trakcie drugich zajęć nasi uczniowie skonstruowali aplikację pozwalającą na prowadzenie rozmowy głosowej człowiek – komputer.

Realizacja patronatu AP

W dniu 12 grudnia 2017r. klasa 2 AP wraz z panem Mirosławem Papierskim, nauczycielem przedmiotów zawodowych w naszej szkole, udała się na kolejne, cykliczne spotkanie w ramach współpracy patronackiej do Automobilklubu Polskiego. Wycieczka składała się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Wykład został poprowadzony przez pana dr inż. Andrzeja Oźminkowskiego. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wzbogacić swoją wiedzę o zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, jak również dość szczegółowo zapoznać się z najnowszymi trendami w technice samochodowej – napędami alternatywnymi. Omówione zostały m.in. samochody o napędzie wodorowym, hybrydowym i na energię słoneczną. Część wykładu była również poświęcona sterowaniu zdalnemu ciężarówek. Niezapomnianą atrakcją były zajęcia na płycie poślizgowej, gdzie podczas jazdy praktycznej uczniowie mogli obserwować poślizg kontrolowany oraz doświadczyć go osobiście jako pasażerowie. Nowością dla naszej młodzieży był instruktaż ukazujący zachowanie samochodu podsterownego i nadsterownego.

Grażyna Gerłowicz

Młodzież z Włościańskiej kibicowała naszym „ŻUŻLOWCOM” podczas Mistrzostw Świata na Żużlu – PGE Narodowy 13 maja 2017.

Wprawdzie zwycięzcą Grand Prix Polski na żużlu na PGE Narodowym  został Szwed Fredrik Lindgren, ale drugie miejsca zajął nasz Maciej Janowski. Trzecie miejsce wywalczył Australijczyk Jason Doyle.

 13.05.2017 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów naszej szkoły. Pod opieką nauczycieli i rodziców uczestniczyli w Grand Prix of Poland w Warszawie na PGE Narodowym. W stosunku do ubiegłorocznych  zawodów – tym razem było więcej walki na torze.

ZAJĘCIA PATRONACKIE NA PW –WYDZIAŁ MECHATRONIKI

m20170328_123221

Dnia 28.03.2017r klasa III WM z wychowawczynią panią Agnieszką Bochenek wzięła udział w zajęciach realizowanych w ramach Patronatu Politechniki Warszawskiej – wydział mechatroniki. Zajęcia  praktyczne – laboratorium  pneumatyki i  elektroniki prowadziła pani dr Alicja Siewnicka.

Spotkanie z Mistrzem – Panem Adamem Kałwą.

W dniu 24 marca 2017 r. uczniowie klas Technikum Samochodowego Nr 3, objęci patronatem Polskiego Związku Motorowego oraz Automobilklubu Polski, spotkali się z Panem Adamem Kałwą, byłym Mistrzem Kartingowym Polski klasyfikacji generalnej w kategorii popularnej 100 w roku 2004.

Inicjatorem spotkania był Pan Marek Jaczewski, działacz Polskiego Związku Motorowego i viceprezes Z. O. PZM.