Patronaty

Spotkanie z Dyrektorem Rajdu Barbórka

IMG_20191128_132708

Dnia 28.11.2019 roku, gościliśmy w murach naszej szkoły Pana Daniela Siemczuka, Dyrektora Rajdu Barbórka, Instruktora Techniki i Taktyki Jazdy Służb Specjalnych, instruktora I pomocy i ratownika drogowego.

Zaproszenie

Dnia 4 kwietnia br.

o godzinie 12.40 w świetlicy szkolnej 

odbędzie się prezentacja udziału Polskiej Załogi w CAMEL TROPHY’ 91.

Prezentację poprowadzi Błażej Krupa – wielokrotny rajdowy Mistrz Polski i Dyrektor CAMEL TROPHY POLSKA.

Serdecznie zapraszamy

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o naszym gościu, o Jego osiągnięciach oraz o sporcie samochodowym w Polsce zachęcamy do odwiedzenia strony www.krupa.info.pl

Wyjście do firmy Dachser

IMG_0863

W dniu 21 lutego 2019 roku uczniowie klasy 3 WT pod opieką nauczycieli Teresy Suchodolskiej i Jarosława Stolarskiego wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do firmy DACHSER mieszczącej się w miejscowości Moszna-Parcela pod Warszawą.
Firma jest dzisiaj jednym z wiodących dostawców usług logistycznych w Europie. Obecnie w Polsce posiada aż 8 oddziałów zajmujących się logistyką transportową i magazynową. Uczniowie mieli okazję zapoznać się formami działalności firmy, specyfiką pracy w magazynie i możliwościami zatrudnienia.

Znalezione obrazy dla zapytania dachser

Teresa Suchodolska

PATRONAT AUTOMOBILKLUBU POLSKI w Technikum Samochodowym

20190306_140048

6 marca 2019 roku uczniowie klas 1AP i 2 AP/WT, objętych patronatem Automobilklubu Polski, uczestniczyli w profesjonalnych zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia praktyczne z przyszłymi technikami pojazdów samochodowych prowadzili dwaj ratownicy drogowi z Automobilklubu Polski z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu wizualnego i fantomów. Uczniowie poznali zasady udzielania pierwszej pomocy a następnie ćwiczyli indywidualnie na nowoczesnych fantomach. Sprzęt, który zaprezentowali ratownicy, zrobił na młodzieży duże wrażenie. Każdy z ćwiczących mógł cały czas obserwować na ekranie, czy ćwiczenie wykonuje prawidłowo. Uczniowie obu klas byli bardzo zadowoleni z odbytych zajęć. Będą one kontynuowane w przyszłym miesiącu.

Bożena Lachowicz-Grzyb

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W KLASIE I PZM – TRZECIE SPOTKANIE

W dniu 24 stycznia 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Temat spotkania: „Ocena stanu poszkodowanego”

Uczniowie poznali czynności związane z udzielaniem pomocy poszkodowanemu do czasu przyjazdu wyspecjalizowanej jednostki.

Spotkanie prowadził Maciej Słupecki, instruktor ratownictwa drogowego PZM.

Elżbieta Domańska – nauczyciel przedmiotów zawodowych