Młody mechatronik

Mazowiecki Konkurs Mechatroniczny – edycja 2018

W środę, 12 grudnia 2018 roku, w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. I.J. Paderewskiego w Warszawie, ul. Włościańska 35, odbył się etap finałowy Mazowieckiego Konkursu Mechatronicznego 2018, organizowany po raz siódmy przez naszą szkołę. Edycja 2018 konkursu została tradycyjnie objęta patronatem przez:

Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Burmistrza Dzielnicy Żoliborz

Dziekana Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej

Dziekana Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej

Dziekana Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Prezesa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Prezesa Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich

Młody Mechatronik 2016-2

Miło nam poinformować Państwa, że nasza szkoła zorganizowała trzecią edycję konkursu mechatronicznego dla uczniów gimnazjów, pod nazwą:

Młody Mechatronik 2016-2

 

Patronat nad konkursem obejmą:

Mazowiecki Kurator Oświaty

Burmistrz Dzielnicy Żoliborz

Dziekan Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej

Dziekan Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej

Dziekan Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej

Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich

 

Konkurs ma za zadanie promowanie szkolnictwa zawodowego przez zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej zagadnieniami z dziedziny mechatroniki, obejmującej m. in. mechanikę, elektrotechnikę, elektronikę pneumatykę, hydraulikę i informatykę oraz propozycję kontynuowania nauki w zawodzie technik mechatronik z terenu Warszawy i okolic sąsiadujących z dzielnicą Żoliborz. Staramy się przekonać gimnazjalistów, że dobra znajomość przedmiotów gimnazjalnych może być wykorzystana nie tylko w liceum, ale także do zdobycia ciekawego zawodu i wykształcenia politechnicznego.

Konkurs Młody Mechatronik MM 2016 – komunikat

W dniu 18 marca br. odbył się etap finałowy edycji 2016 konkursu mechatronicznego dla uczniów gimnazjum pod nazwą „Młody Mechatronik”. W etapie szkolnym wzięło w nim udział 86 uczniów. W finale wzięło udział 28 uczniów z następujących placówek:

Finał Konkursu Młody Mechatronik

W dniu 17 marca 2015 roku odbył się finałowy etap konkursu mechatronicznego dla uczniów gimnazjum, pod nazwą „Młody Mechatronik”. W finale wzięło udział 30 uczniów z następujących placówek:

KOMUNIKAT Nr 1 – Konkurs Młody Mechatronik

DSC00865ok

W dniach 3-4 marca 2015 roku odbył się etap szkolny konkursu mechatronicznego dla gimnazjum pod nazwą „Młody Mechatronik”. Chociaż w inauguracyjnej edycji konkursu udział wzięły jedynie trzy szkoły, to odnotowaliśmy spore zainteresowanie nim uczniów tych gimnazjów. W konkursie wzięło udział 61 uczniów z następujących placówek: