Projekty

PROJEKT START-UP JUMP „MŁODZIEŻOWY SEMESTR BIZNESOWY”

IMG_20180605_084103

Udział naszej młodzieży w warsztatach FAB LAB, organizowanych w przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz, był kolejnym etapem projektu START-UP JUMP „MŁODZIEŻOWY SEMESTR BIZNESOWY”. Projekt ten był organizowany przez Biuro Rozwoju Gospodarczego i Biuro Edukacji m.st. Warszawy, we współpracy z instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości, innowacyjności i technologii. Właśnie w FAB LAB, dzięki zaawansowanym technologiom (drukarki 3d, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronika) oraz wsparciu trenerów można nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko.

Projekt START-UP JUMP „Młodzieżowy Semestr Biznesowy”

IMG_20180301_132634

Nasza szkoła uczestniczy w prestiżowym  projekcie organizowanym przez Biuro Rozwoju Gospodarczego i Biuro Edukacji m.st. Warszawy we współpracy z instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości, innowacyjności i technologii, takimi jak:

  • Centrum Doradztwa Zawodowego (WCIES)
  • Centrum Przedsiębiorczości Smolna
  • Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
  • Fundacja Orange ( Stowarzyszenie Robisz TO)

Projekt ma na celu kształtowanie aktywnych postaw młodzieży szkolnej w zakresie podejmowania własnej działalności gospodarczej,  rozpoznawania własnego potencjału w kontekście planowania kariery zawodowej oraz rozwijania kompetencji kluczowych niezbędnych do sprawnego funkcjonowaniu na rynku pracy.

Prezentacja z realizacji Projekt WIE – Lepiej zapobiegać niż leczyć – wybór należy do Ciebie

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z realizowanego w naszej szkole projektu, dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy, w ramach programu  Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne.

koordynator projektu Agnieszka Krupa – nauczyciel chemii i podstaw przedsiębiorczości

prezentacja WIE2017

Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne – projekt „Lepiej zapobiegać niż leczyć – wybór należy do Ciebie”.

mDSC_0180

Uczniowie klas IPW, IPZM dnia 19.04 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Marii Skłodowskiej Curie, gdzie uczestniczyli w wykładzie na temat wpływu promieniowania jonizującego na organizm ludzki.

Promieniowanie jonizujące występuje powszechnie w przyrodzie jako promieniowanie kosmiczne, promieniowanie emitowane przez naturalne radionuklidy znajdujące się w skorupie ziemskiej i atmosferze. Mamy z nim bezpośredni kontakt każdego dnia.

Chemia samochodowa

DSC_0021

Dnia 30.03.2017, w ramach innowacji pedagogicznej i preorientacji zawodowej, uczniowie klas II uczęszczający na zajęcia chemii samochodowej, uczestniczyli w wycieczce do firmy świadczącej usługi detailingu – czyli profesjonalnej kosmetyki aut.