PZM

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W KLASIE I PZM – DRUGIE SPOTKANIE

W dniu 13 grudnia 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Temat spotkania: „Jak wyposażyć apteczkę pierwszej pomocy?”

Uczniom zaprezentowano standardowe wyposażenie apteczki samochodowej oraz dodatkowe, często spotykane elementy.

Spotkanie prowadził Filip Nowicki, instruktor ratownictwa drogowego PZM.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W KLASIE I PZM – PIERWSZE SPOTKANIE

W dniu 29 listopada 2018 roku zainicjowano dla klasy I PZM cykl spotkań z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Klasa objęta jest patronatem Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Warszawie.

Podczas pierwszego spotkania uczniowie zostali zapoznani z ideą ratownictwa drogowego w PZM oraz regulacjami prawnymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przez osoby niemedyczne.

Spotkanie prowadziła Anna Kniewska – instruktor ratownictwa drogowego PZM

Elżbieta Domańska – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Młodzież z Włościańskiej kibicowała naszym „ŻUŻLOWCOM” podczas Mistrzostw Świata na Żużlu – PGE Narodowy 13 maja 2017.

Wprawdzie zwycięzcą Grand Prix Polski na żużlu na PGE Narodowym  został Szwed Fredrik Lindgren, ale drugie miejsca zajął nasz Maciej Janowski. Trzecie miejsce wywalczył Australijczyk Jason Doyle.

 13.05.2017 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów naszej szkoły. Pod opieką nauczycieli i rodziców uczestniczyli w Grand Prix of Poland w Warszawie na PGE Narodowym. W stosunku do ubiegłorocznych  zawodów – tym razem było więcej walki na torze.

Spotkanie z Mistrzem – Panem Adamem Kałwą.

W dniu 24 marca 2017 r. uczniowie klas Technikum Samochodowego Nr 3, objęci patronatem Polskiego Związku Motorowego oraz Automobilklubu Polski, spotkali się z Panem Adamem Kałwą, byłym Mistrzem Kartingowym Polski klasyfikacji generalnej w kategorii popularnej 100 w roku 2004.

Inicjatorem spotkania był Pan Marek Jaczewski, działacz Polskiego Związku Motorowego i viceprezes Z. O. PZM.

Kurs na ratownika drogowego klasy 1PZM.

W dniu 16 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów klasy 1 PZM,  objętej patronatem Polskiego Związku Motorowego, z grupą ratowników drogowych PZM.

Po wizycie mistrza …

mchuchala

Dnia 12 grudnia 2016r. gościliśmy w naszych szkolnych murach kolejnego kierowcę rajdowego – Wojciecha Chuchałę – mistrza Europy w klasie ERC2 oraz zdobywcę drugiego miejsca w tegorocznym Rajdzie Barbórka. Bardzo sympatyczny, miły, ciągle uśmiechnięty, a przede wszystkim ambitny człowiek opowiedział nam o swojej ścieżce na szczyt zahaczając o śmieszne, ale i przerażające sytuacje zza kierownicy jednego z wielu aut w swojej karierze.

54 RAJD BARBÓRKA 2016

DSC_1711

Wspólnie z uczniami z klas 1 PZM, 1 AP, 2 PZM, 3 PZM, 4 PZM dnia 10 grudnia byliśmy świadkami jak Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran po wygranej w 54 Rajdzie Barbórka okazali się najlepsi także na trasie Kryterium Asów Karowa. Załoga LOTOS Rally Team powtórzyła tym samym swój sukces sprzed roku.

P. Hubicz.

MŁODZIEŻ Z WŁOŚCIAŃSKIEJ NA NARODOWYM!!!

mzuzel

W niedzielne popołudnie 15 maja 2016 roku, na PGE Stadionie Narodowym, odbył się prestiżowy turniej żużlowy Reprezentacji Polski i Reszty Świata. Wśród zgromadzonych licznie sympatyków speedway’a, nie zabrakło również uczniów naszej – „Żoliborskiej  Samochodówki” -  wraz z opiekunami.

BYŁ U NAS!!! KAJETAN KAJETANOWICZ – RAJDOWY MISTRZ EUROPY I POLSKI W NASZEJ SZKOLE

20160428_172558 470

Kajetan Kajetanowicz rajdowy mistrz Europy przyjechał 28 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły. Znalazł czas dla młodzieży z naszej szkoły zaraz po odebraniu prestiżowej nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą wraz z pilotem Jarkiem Baranem uhonorowani zostali za sportową postawę, jaką zaprezentowali podczas ubiegłorocznego Rajdu Barum.

DYREKTOR RAJDU BARBÓRKA NA WŁOŚCIAŃSKIEJ

20160316_133149

16 marca 2016 roku gościliśmy Pana Daniela Siemczuka  – Dyrektora Rajdu Barbórka. W spotkaniu wzięła udział młodzież z klas objętych patronatem Polskiego Związku Motorowego Zarządu Okręgowego  w Warszawie oraz inni uczniowie zainteresowani rajdami samochodowymi. Zaproszony gość to wieloletni członek i działacz Automobilklubu Polski. Głównym punktem spotkania były informacje o szkoleniach dla sędziów oraz zasadach organizacji i przeprowadzania corocznego Rajdu Barbórka.