Motoryzacja

XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – 2019

turniej wojewódzki 2019 — kopia

Najlepsi w Warszawie i eliminacjach rejonowych,  II miejsce  w WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM -  SERDECZNE GRATULACJE

28 maja 2019 roku 3 osobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę: Piotr Bochenek, Piotr Grądzki oraz Kamil Goceł z trzeciej klasy Technikum Samochodowego Nr 3 (zawód technik pojazdów samochodowych) wywalczyła II miejsce drużynowo w finale wojewódzkim XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego – 2019, po uprzednim zwycięstwie (I miejsce) w eliminacjach rejonowych, które odbyły się 16 kwietnia 2019 roku.

NASZA DRUŻYNA NAJLEPSZA – GRATULACJE

MTM2019

I miejsce w eliminacji rejonowej  w XXIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym w roku 2019

16 kwietnia 2019 roku, 3 osobowa drużyna trzecioklasistów z Technikum Samochodowego Nr 3 w zawodzie technik pojazdów samochodowych: Piotr Bochenek, Piotr Grądzki oraz Kamil Goceł zajęła drużynowo I miejsce i zakwalifikowała się do Eliminacji Wojewódzkich XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W Turnieju uczestnicy walczyli w 6 konkurencjach tj. przepisy ruchu drogowego, historia motoryzacji, jazda sprawnościowa samochodem, jazda sprawnościowa skuterem, sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz udzielanie I-szej pomocy przedlekarskiej.

Piotr Bochenek zajął I miejsce indywidualnie po obliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji oraz I miejsce w konkurencji historia motoryzacji, a Kamil Goceł I miejsce w konkurencji jazda sprawnościowa samochodem i jazda sprawnościowa skuterem. Także Piotr Grądzki przyczynił się do sukcesu drużyny.

Zaproszenie

Dnia 4 kwietnia br.

o godzinie 12.40 w świetlicy szkolnej 

odbędzie się prezentacja udziału Polskiej Załogi w CAMEL TROPHY’ 91.

Prezentację poprowadzi Błażej Krupa – wielokrotny rajdowy Mistrz Polski i Dyrektor CAMEL TROPHY POLSKA.

Serdecznie zapraszamy

Aby dowiedzieć się czegoś więcej o naszym gościu, o Jego osiągnięciach oraz o sporcie samochodowym w Polsce zachęcamy do odwiedzenia strony www.krupa.info.pl

XX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

DSC_3370

W dniu 16 marca 2019r. uczniowie: Piotr z 3PW, Bartosz i Jakub z 2PW pod opieką Pana Pawła Hubicza brali udział w XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej 2019r. Test pisało 411 uczniów ze 127 szkół, którzy przybyli pod opieką 134 nauczycieli. Półfinał olimpiady, jak co roku, odbył się w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (SiMR).

Zlot pojazdów produkcji Polskiej

zlot_fso_2018

Przed wejściem na teren dawnej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu w Warszawie w dniu 10 listopada 2018 roku w godzinach 12.00-16.00 odbyło się spotkanie miłośników polskich pojazdów z okazji 60 rocznicy rozpoczęcia produkcji tych samochodów.

Punktualnie  o godzinie 12.00 przemówienie wygłosił ostatni dyrektor generalny FSO pan Edward Pietrzak, a następnie byli pracownicy FSO, których mieliśmy przyjemność poznać osobiście.

 

Następnie odbyło się symboliczne wręczenie kluczyków do repliki samochodu Warszawa M20 panu Marcinowi Adamczewskiemu – dyrektorowi Muzeum Jana Pawła 2 i Prymasa Wyszyńskiego. Właścicielem oryginalnego modelu tego samochodu był kardynał Karol Wojtyła, nasz Papież Jan Paweł II

 

Nad stworzeniem tej repliki pracował pan Adam Klimek – dziennikarz  TVN Turbo,  który jest gospodarzem  programu ”Samochód  marzeń, kup i zrób”. Po odsłonięciu samochodu, odbył się czas na zdjęcia i oglądanie.