Motoryzacja

DRUŻYNA Z WŁOŚCIAŃSKIEJ NAJLEPSZA

dyplom118_470

25 kwietnia 2018 r. odbyły się Eliminacje Rejonowe XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych

 W turnieju Zespół Naszej Szkoły w składzie:

  1. Sielski Kamil – kl. III PW
  2. Warszewski Kacper – kl. III PW
  3. Szastak Tomasz – kl. III PW

zajął I miejsce drużynowo, a Kacper Warszewski I miejsce w konkurencji Historia Motoryzacji.

W dniu 24.05.2018 w Warszawie odbędą się Eliminację Wojewódzkie.

 

 Gratuluję uczniom i opiekunowi Panu Zenonowi Michalczykowi oraz osobom wspierającym przygotowanie drużyny Panu Andrzejowi Szoneckiemu i Pani Pielęgniarce Dorocie Gawlak.

 

Alicja Stańczyk

Dyrektor Szkoły

Podziękowanie dla Muzeum Techniki

fiat125 10b

W listopadzie minęło 50 lat od rozpoczęcia produkcji i wprowadzenia na polski rynek Fiata 125P.
Z tej okazji Narodowe Muzeum Techniki zorganizowało wystawę jubileuszową zatytułowaną „Fiat 125P – 50 lat”. Ponadto Muzeum Techniki przygotowało wydanie specjalne gazety okolicznościowej pt. „Fakty Fiata”, której 150 egzemplarzy zostało bezpłatnie przekazane na ręce Pani Dyrektor, za co serdecznie dziękujemy.

Osoby zainteresowane historią polskiej motoryzacji, zarówno spośród uczniów jak i nauczycieli, zapraszamy po odbiór wspomnianej publikacji do Czytelni oraz Biblioteki.

 

S. Szwedkowicz

KOŁO MOTORYZACYJNE 2017/18

15205736_1139012506174671_48656898_o

Uprzejmie informuję, że od września 2017 roku prowadzone jest pozalekcyjne „Koło Motoryzacyjne”, do którego serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych podnoszeniem kultury motoryzacyjnej społeczeństwa.

Wielki sukces naszego ucznia

86

W zeszły weekend (11-12 czerwca 2017r.) w Bielsko-Białej, podczas trwania 86 Stars Show odbyła się trzecia runda Tuning Kingz Tournament. Uczeń naszej szkoły, Kamil Sielski, wystawił do konkursu swoje mocno zmodyfikowane Audi A4, które swoim wyglądem urzekło jurorów i zdobyło pierwsze miejsce w kategorii aut z grupy vag, oraz znalazło się w Top 3 aut całego eventu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasza drużyna najlepsza w Warszawie w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym szkół ponadgimnazjalnych

mImiejsce

W dniu 31 maja 2017 roku w Automobilklubie Polskim w Warszawie odbyły się eliminacje województwa mazowieckiego XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego szkół ponadgimnazjalnych. Nasza reprezentacja okazała się najlepszą drużyną wśród wszystkich warszawskich szkół samochodowych!!!  Powtórzyła sukces z poprzedniego roku.

Dlaczego technik pojazdów samochdowych

Dlaczego warto wybrać naukę zawodu w naszej szkole? Przyjdź dowiesz się szczegółów o kształceniu w zawodach:

technik pojazdów samochodowych

technik logistyk

technik mechatronik

mechanik pojazdów samochodowych

lakiernik

mechatronik  - nowy zawód

kierowca mechanik - nowy zawód

Spotkanie z Mistrzem – Panem Adamem Kałwą.

W dniu 24 marca 2017 r. uczniowie klas Technikum Samochodowego Nr 3, objęci patronatem Polskiego Związku Motorowego oraz Automobilklubu Polski, spotkali się z Panem Adamem Kałwą, byłym Mistrzem Kartingowym Polski klasyfikacji generalnej w kategorii popularnej 100 w roku 2004.

Inicjatorem spotkania był Pan Marek Jaczewski, działacz Polskiego Związku Motorowego i viceprezes Z. O. PZM.

Targi motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2016 w Nadarzynie

mmotoshow

W piątek 18 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych – Warsaw Moto Show 2016. Uczniowie pod opieką Pana Pawła Hubicza, Pana Krzysztofa Borkowskiego i Pani Bożeny Janisiewicz mieli możliwość uczestniczenia w targach – podziwiania nowości motoryzacyjnych, pięknie odrestaurowanych „klasyków”, samochodów sportowych, itd.

Targi WARSAW MOTO SHOW 2016 podzielone były na 3 strefy tematyczne:

Najlepsi w Warszawie, najlepsi na Mazowszu – gratulujemy!

mDyplom Turniej Motoryzacyjny 2016

2 czerwca 2016 roku –  trzyosobowa drużyna uczniów z  Technikum Samochodowego Nr 3 zajęła III miejsce w XX Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym – etap wojewódzki. O zwycięstwo walczyło  11 drużyn z województwa mazowieckiego, które wyłonione zostały  z 89 reprezentacji szkolnych zmagających się w etapie rejonowym.  Mamy satysfakcję z osiągniętego wyniku, ponieważ konkurencja była wyjątkowo silna. Byliśmy jedną z dwóch warszawskich szkół samochodowych, które weszły do finału wojewódzkiego  i bardzo cieszy nas zajęcie miejsca na podium

Kształcenie modułowe

Przedstawiamy film o kształceniu modułowym zrealizowany przez KOWEZiU. Nasza szkoła została wybrana jako dobry przykład stosowania tego innowacyjnego podejścia do nauczania zawodu.  Kształcenie modułowe jest od lat stosowane w naszej szkole.