Włościańskie Centrum Przedsiębiorczości

PROJEKT START-UP JUMP „MŁODZIEŻOWY SEMESTR BIZNESOWY”

IMG_20180605_084103

Udział naszej młodzieży w warsztatach FAB LAB, organizowanych w przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz, był kolejnym etapem projektu START-UP JUMP „MŁODZIEŻOWY SEMESTR BIZNESOWY”. Projekt ten był organizowany przez Biuro Rozwoju Gospodarczego i Biuro Edukacji m.st. Warszawy, we współpracy z instytucjami wspierającymi rozwój przedsiębiorczości, innowacyjności i technologii. Właśnie w FAB LAB, dzięki zaawansowanym technologiom (drukarki 3d, plotery laserowe, frezarki CNC, elektronika) oraz wsparciu trenerów można nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko.

Lekcje z ZUS oraz konkurs

logo_konkurs_kolo_500px

W poprzednim roku szkolnym Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w kilkunastu szkołach w Polsce pilotażowy program edukacyjny „Lekcje z ZUS” – nasza szkoła wzięła w nim również udział uczestnicząc w II etapie. Projekt ma pomóc uczniom w podjęciu ważnych życiowych decyzji po zakończeniu edukacji.

Wycieczka do Mennicy Polskiej

Dnia 13.12.1013 uczniowie klasy IIB uczestniczyli w niezwykłej lekcji, która odbyła się w Gabinecie Numizmatycznym Mennicy Polskiej.