Młodzież z Francji w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie przy ul. Włościańskiej

P1060945 Już od czterech lat nasza szkoła realizuje międzynarodowy projekt wymiany uczniów ze szkołą Saint-Nicolas mieszcząca się pod Paryżem. Francuska szkoła jest placówką z bogatą historią i tradycją. Została założona w 1827 roku w celu kształcenia i niesienia pomocy ubogim chłopcom. Już od czterech lat nasza szkoła realizuje międzynarodowy projekt wymiany uczniów ze szkołą Saint-Nicolas mieszcząca się pod Paryżem. Francuska szkoła jest placówką z bogatą historią i tradycją. Została założona w 1827 roku w celu kształcenia i niesienia pomocy ubogim chłopcom.
W okresie od 30.01.2012 do 17.02.2012 ośmiu uczniów gości w naszej szkole, realizując praktyki zawodowe w następujących serwisach samochodowych:
• Bielak Sp. z o.o, ul. Kolejowa 132,
• Hyundai Jaworski-Gajewski, ul. Oczapowskiego 15,
• Auto Viva, ul. Połczyńska 111,
• Autoryzowany Dealer VW, ul. Połczyńska 118a
Młodzież z Francji oprócz praktyk zawodowych zwiedza Warszawę, poznaje polską historię, tradycję i kulturę. Francuscy uczniowie zwiedzili już Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Chopina, Bibliotekę Uniwersytecką, a w najbliższych dniach idą do Zamku Królewskiego i Centrum Nauki Kopernik.
W dniu 6.02.2012, o godzinie 14:30, w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie młodzieży francuskiej z uczniami naszej szkoły, którego tematem były różnice programowe i systemowe w szkołach francuskich i polskich. Reprezentanci z Francji i Polski przedstawiali prezentacje multimedialne, wymieniali się zawodowymi doświadczeniami. Panowała przyjazna, miła atmosfera.
W spotkaniu brała udział Pani Barbara Krępska, Naczelnik Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Biura Edukacji m.st. Warszawy, która przekazała gościom z Francji upominki o tematyce żoliborskiej, co było bardzo miłym i przyjaznym akcentem naszego spotkania.

Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się nawiązać współpracę z nauczycielami i uczniami z Francji. Zorganizowanie międzynarodowej wymiany doświadczeń jest jednym z istotnych czynników podniesienia jakości nauczania zawodowego, dlatego współpraca między szkołami będzie na pewno kontynuowana.

Alicja Stańczyk
Dyrektor ZSSiL nr 3
przy ul. Włościańskiej 35