I dzień wiosny na „Włościańskiej”

Dnia 21.03.2013 „Włościańska” powitała kalendarzową wiosnę w bardzo naukowy sposób…
Tego dnia rozpoczęliśmy kolejną edycję projektu dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne pt.: „Elektrownia Jądrowa – nasza przyszłość energetyczna? W inauguracji uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych z opiekunami i uczniowie ZSSiL Nr 3, do których projekt jest skierowany.
Podczas imprezy uczennice klas II Anna Echt, Milena Calińska, Gabriela Karaś zaprezentowały relację z I edycji projektu, odbył się pokaz doświadczeń chemicznych podczas, którego zobaczyliśmy
m. in jak rozpalić ognisko nie używając zapałek i zapalniczki…oraz inne niezwykle wybuchowe eksperymenty. Po raz kolejny pokaz doświadczeń fizycznych przekonał nas, że fizykę można polubić. Na koniec dzięki uprzejmości Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej zmierzyliśmy promieniowanie za pomocą licznika Geigera-Müllera i przekonaliśmy się, że promieniowanie to naturalne zjawisko, z którym mamy nieustanny kontakt. Wystawa prac origami zachwyciła, już nie po raz pierwszy, wszystkich uczestników imprezy.
Za pomoc w przygotowaniach i czynny udział dziękuję Pani, Elżbiecie Mordasewicz, Joannie Sobczyk panu Mirosławowi Galikowskiemu, oraz uczniom z klas IB, IIC, IIE i wszystkim zaangażowanym.
Agnieszka Krupa

Bardzo dziękuję Państwu nauczycielom i młodzieży za przygotowanie i przeprowadzenie wyjątkowego Dnia Wagarowicza, z wydźwiękiem naukowym, z udziałem żoliborskich gimnazjalistów.
Alicja Stańczyk