Z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 132.

6 maja 2014 r. udaliśmy się z uczniami ze Szkolnego Koła Origami do Szkoły Podstawowej Nr 132 na warszawskiej Woli z programem pt:  „Różne rodzaje origami”.

Uczniowie klasy czwartej w pierwszej kolejności wysłuchali krótkiej historii origami, zostali zapoznani z ojcem origami – Akirą Yoshizawa, japońskim mistrzem, który wyniósł origami do rangi sztuki. Wiedza dzieci na temat origami już była imponująca.

W dalszej części programu opowiadaliśmy i prezentowaliśmy różne odmiany origami, których jest ponad 20. Dzieci chętnie sprawdzały, z jakich kartek wykonane są różne modele origami m.in. klasycznego, modułowego czy snapologii, choć niejednokrotnie nie było łatwo rozłożyć modelu tak, aby nie rozerwać kartki.

Tradycyjnie zachwyt wzbudziły zwierzęta wykonane techniką 3D- origami z modułu chińskiego.

Przeprowadziliśmy również warsztaty zatytułowane „Kwiaty dla Mamy”. Złożenie tulipana i serca dla Mamy nie dla wszystkich było trudne. Dzieci z zachwytem patrzyły na efekty własnej pracy.

Na zakończenie spotkania, które upłynęło w miłej atmosferze, obdarowaliśmy uczestników warsztatów eko-zabawką, czyli kotkiem wykonanym techniką 3D-origami z modułu chińskiego. Również tradycyjnie już, zabawki wykonali nasi uczniowie, którzy z dużym zaangażowaniem składali cierpliwie, nawet w zaciszu własnych domów, ponad 6 tysięcy „magicznych trójkątów”.

 

Joanna Sobczyk i Elżbieta Mordasewicz

zdj2

W trakcie warsztatów origami klasycznego.

zdj4

A tulipany dla naszych Mam już gotowe.

zdj3

Zdjęcie z własnoręcznie wykonanymi tulipanami.

Rozdajemy kotki, czyli eko-zabawki.

Rozdajemy kotki, czyli eko-zabawki.

zdj1

Pamiątkowe zdjęcie z ulubionym zwierzakiem w technice 3D-origami z modułu chińskiego.