KAROL LUBAS Z OTOMOTO TEAM UMACNIA SIĘ NA PROWADZENIU W KIA LOTOS RACE.

karollubas1

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszego ucznia, Karolo Lubasa, który od września 2013 r. jest uczniem klasy 1PZM Technikum Samochodowego Nr 3. 

Karol rozpoczynał swoją przygodę ze sportami motorowymi na torach kartingowych. Teraz jest kierowcą w  otoMoto Team i walczy o puchar KIA LOTOS RACE. Otrzymaliśmy informację o jego startach na holenderskim torze Zandvoort oraz zaproszenie do śledzenia  na FB jego zmagań.

Alicja Stańczyk

Po świetnym rozpoczęciu sezonu na Słowacji, podczas drugiej rundy KIA Lotos Race Karol Lubas umocnił się na prowadzeniu w punktacji cyklu. W pierwszym z dwóch wyścigów na słynnym holenderskim torze Zandvoort Lubas dzięki równej i solidnej jeździe minął linię mety jako czwarty. W drugim biegu wywalczył szóste miejsce.

 

Druga runda tegorocznego cyklu KIA Lotos Race nie układała się dla Lubasa tak pomyślnie, jak zawody na Slovakia Ring. 16-letni krakowianin podczas treningów zmagał się z problemami technicznymi i nie mógł się w pełni skupić na poznawaniu holenderskiego toru Circuit Park Zandvoort, na którym kiedyś gościły bolidy Formuły 1.W kwalifikacjach Lubas bez problemów przeszedł dwie pierwsze części czasówki. W trzeciej, decydującej o ustawieniu pierwszej dziesiątki, zanotował ósmy rezultat i z tego pola ruszał do pierwszego wyścigu.

Drugi z poniedziałkowych wyścigów także przyniósł Karolowi Lubasowi solidny dorobek punktowy. Mimo początkowych problemów Lubas zaprezentował szybkie, równe tempo wyścigowe, dzięki czemu finiszował jako szósty. Tym samym Karol dopisał do swojego konta 112 punktów za oba wyścigi i umocnił się na prowadzeniu w tabeli mistrzostw. Krakowski kierowca ma 12 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Piotrem Parysem i 18 nad trzecim Karolem Urbaniakiem.

Karol Lubas: „W sesjach treningowych mieliśmy sporo problemów z samochodem, co nie pomogło mi w poznaniu holenderskiego toru i odpowiednim przygotowaniu się do sesji kwalifikacyjnej. Biorąc to pod uwagę myślę, że kwalifikacje mogę zaliczyć do udanych. Pierwszy wyścig był bardzo ciężki, zwłaszcza że trochę zepsułem start. Zostałem na ósmym miejscu, a mogłem od razu zyskać kilka pozycji. Na następnych kółkach starałem się jechać bardzo rozważnie, spokojnie by sukcesywnie zyskiwać kolejne pozycje. Moja jazda przyniosła mi awans o cztery pozycje. W drugim wyścigu wcale nie było łatwiej. Ten bieg był bardzo kontaktowy. Na samym starcie niestety straciłem trzy pozycje, a ruszałem z 7 pola. Utrzymywałem jednak dobre i równe tempo wyścigowe i w efekcie linę mety przekroczyłem jako szósty. Zebrałem sporo doświadczenia na Zandvoort. Wyciągniemy wnioski z tej rundy i wierzę, że to zaowocuje już podczas kolejnych zmagań na Red Bull Ringu.”

Patryk Leszczyński

 

Więcej informacji na:

www.karollubas.pl
www.facebook.com/LubasRacing

 

karollubas