WIOSENNE ORIGAMI W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

bocki

W dniu 20 marca 2015 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Origami pod opieką p. Joanny Sobczyk oraz p. Elżbiety Mordasewicz odwiedzili Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

Tym razem motywem przewodnim interaktywnej wystawy i warsztatów była wiosna. Nie zabrakło zatem kwiatów wykonanych techniką origami klasycznego, wielkiego jajka z pasków (origami snapologia), boćka i kurczaków z modułu chińskiego. Po raz pierwszy pokazaliśmy obrazy z fraktalami, które przypominają rozkwitające, wiosenne kwiaty.

Tradycyjnie już były opowieści o historii orgiami, dzieci same mogły sprawdzić co można zrobić ze zwykłej, kwadratowej czy sześciokątnej kartki papieru, po umiejętnym jej złożeniu. Niektóre modele trudno było rozłożyć tak, aby kartka nie porwała się. Zabawa przy tym  była przednia.  Potem odbyły się warsztaty, podczas których dzieci oraz ich opiekunowie składali świątecznego kurczaczka oraz  zajączka. Wszyscy byli bardzo zainteresowali i z uwagą śledzili kolejne etapy składania. W międzyczasie posililiśmy się wspólnie czekoladowymi jakami ukrytymi w papierowym zajączku lub kokoszce. Na koniec wszyscy uczestnicy zostali obdarowani świątecznymi, wielkanocnymi upominkami: stroikiem na stół, w skład którego wchodziły pisanki  i żonkile. Prezenty dla dzieci wykonali nasi uczniowie. Mali przyjaciele z Centrum Zdrowia Dziecka bardzo się z tego cieszyli.

Jest powiedzenie: „Uśmiech dziecka jest najcenniejszy” i w tym przypadku był on dla nas największą nagrodą.  Od podopiecznych CZD dostaliśmy w upominku, z podziękowaniami, obrazek namalowany pastelami. Jest on dla nas bardzo cenny, bo dany prosto z serca.

Serdeczne podziękowania dla uczniów: z klasy 4C – Patryka Sobiesiaka, Patryka Wójcika, Daniela Dąbrowskiego, Krzysztofa Laskowskiego oraz uczniów klasy 4E – Konrada Pajora i 3E – Jakuba Brokoppa za pomoc w organizacji.

czd1

Przed wejściem do CZD, uczniowie z pudłami pełnymi prezentów dla dzieci.

czd2

Składamy klasycznego kurczaka na stołówce w CZD.

czd3

Podziękowania od dzieci z CZD.