ZAJĘCIA PATRONACKIE NA PW –WYDZIAŁ MECHATRONIKI

m20170124_131027

Dnia 27.01.2017r klasa III WM z wychowawcą panią Agnieszką Bochenek wzięła udział w zajęciach realizowanych w ramach Patronatu Politechniki Warszawskiej – wydział mechatroniki.  Nasz opiekun na PW, pan Igor przygotował zajęcia, których celem było zapoznanie nas z automatyką przemysłową. Dowiedzieliśmy się, z jakich kluczowych elementów składa się system zautomatyzowany. Podczas wykładu prowadzący kładł szczególny nacisk na tematykę czujników.

Poznaliśmy rolę czujników w układach, formę oraz możliwości wykorzystania. Po części teoretycznej prowadzący przeszedł do części praktycznej, podczas której na przygotowanych układach elektropneumatycznych zaprezentował budowę i sposoby ich obsługi.

Po prezentacji działania układów pozwolono nam samodzielnie się z nimi zapoznać (sterować nimi, poeksperymentować z różnymi funkcjami tych układów). Szczególnie przypadł mi do gustu układ regulujący (z dużą dokładnością) pracy dwóch silników.  Zajęcia na PW bardzo nam się podobały i już nie możemy się doczekać następnych!

Ł. Wierzbicki, O. Włodarkiewicz, P. Moryś – klasa 3 WM