W ZSSiL NR 3 ODBYŁA SIĘ #KOMÓRKOMANIA – ZOSTAŃ DAWCĄ KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH! URATUJ KOMUŚ ŻYCIE!

m20170410_121053

W dniu 10 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 im. I. J. Paderewskiego, dzięki Fundacji DKMS Polska, została przeprowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych, które są ratunkiem dla osób chorych na białaczkę.  Zarejestrować się mogła  każda pełnoletnia osoba – uczniowie, nauczyciele i pracownicy  szkoły. Akcja poprzedzona była kampanią informacyjną, która  uświadomiła całej społeczności szkoły czym jest idea dawstwa i jak ważna jest pomoc.

Treści oraz wartości przekazane poprzez akcję #KOMÓRKOMANIA przyczyniła się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwoliła podarować szanse na nowe życie dla osób chorych oraz otworzyła uczniów na podobne inicjatywy w przyszłości. Zarejestrowaliśmy 23 osoby, które mają szansę znaleźć się wśród  „genetycznych  bliźniaków”.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzieli udział w rejestracji, a także osobom, które z przyczyn zdrowotnych nie mogły sie zarejestrować a wsparły naszą inicjatywę. Cała akcja nie odbyłaby się również bez naszych wolontariuszy – rejestratorów, którzy dzielnie wspierali  #KOMÓRKOMANIE  zachęcając do zostania potencjalnym dawcą.

Koordynator Anna Skolimowska- Dudek