III WM/T na IV Warsztatach Innowacyjnych Technologii

mwat20180110_103654[1]

W dniu. 10.01.2018 uczniowie klasy 3WM/T pod opieką Sebastiana Szwedkowicza wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Wojskową Akademię Techniczną w ramach IV Warsztatów Innowacyjnych Technologii.

Zajęcia obejmowały dwa tematy:

  1. Jak wzbić się do nieba, czyli dlaczego samolot lata?
  2. Jak samochód dba o nasze bezpieczeństwo podczas wypadku?

Ponadto uczniowie zwiedzili laboratorium Wydziału Mechatroniki i Lotnictwa. Podczas zwiedzania zostali zapoznani z ofertą dydaktyczną Wydziału Mechatroniki, z prowadzonymi tam obecnie i w przeszłości badaniami nad rozwojem broni palnej. Mogli także poznać „od środka” budowę haubicy samobieżnej Goździk oraz pojazdu BRDM II.

W trakcie zajęć na Wydziale Mechatroniki i Lotnictwauczniowie mieli okazję poćwiczyć pilotowanie samolotu za pomocą profesjonalnego symulatora, a także zbadać, na specjalnym stanowisku badawczym, zachowanie strugi powietrza przy opływie elementów o różnych przekrojach.

Na Wydziale Mechanicznym uczniowie zapoznali się z systemami dbającymi o nasze bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem a także mogli zaobserwować zachowanie manekina podczas zderzenia pojazdu z różnymi typami przeszkód.

S. Szwedkowicz