Spotkanie z ppłk. Stanisławem Brzosko ps. SOCHA – żołnierzem Powstania Warszawskiego

20171110_125528

Dnia 10.11.2017 nasza szkoła miała zaszczyt gościć ppłk.  Stanisława Brzosko ps. SOCHA, dowódcę 2 kompanii Batalionu „Kiliński” – żołnierza powstania warszawskiego oraz komendanta Ochotniczego Korpusu Opiekuńczego „OKO PCK”- Pana Sławomira Korsana. Spotkanie z młodzieżą klas II technikum przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wspomnienia ppłk. S. Brzosko z przebiegu powstania warszawskiego i prezentowane zdjęcia na zawsze pozostaną w pamięci naszych uczniów.

Pan ppłk S. Brzosko zwrócił także uwagę na liczną literaturę dotyczącą powstania warszawskiego, będącą w księgozbiorze naszej  szkolnej biblioteki (realizacja projektu w ramach Programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa),  a w szczególności książkę powstałą m.in. w oparciu o wspomnienia warszawskich powstańców pt. „ Powstanie 44”, której autora, brytyjsko-polskiego historyka Normana Daviesa, osobiście poznał.

20171110_133232d669716

 

Zakończenie spotkania uwieńczone zostało podziękowaniami i pamiątkowym zdjęciem.

IMG_0093Wioletta Junik