Uczniowie z Technikum Samochodowego nr 3 – Finalistami Konkursu Interdyscyplinarnego Piramida.

piramida

Dwa zespoły uczniów z naszego Technikum awansowały do finału MIIĘDZYSZKOLNEGO INTERDYSCYPLIINARNEGO KONKURSU Z PRZEDMIIOTÓW PRZYRODNIICZYCH „PIIRAMIIDA” organizowanego przez XLII Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Warszawie, pod patronatem m.in. MKO, Uniwersytetu Warszawskiego, SGGW, Politechniki Warszawskiej.  Jury w składzie: Pani Mariola Borowska – dyrektor XLII Liceum Ogólnokształcącego, Pan dr hab. Wojciech Borucki – prof. nadzw. SGGW, Pan.dr inż. Witold Bekas – prof. SGGW, Pan dr hab. inż. Pan Jacek Szumbarski – prof. nadzw. Politechniki Warszawskiej podjęło decyzję o zakwalifikowaniu do finału 12 zespołów.

Nasze Technikum, po eliminacjach szkolnych, reprezentowały dwa zespoły:

Zespół nr 1

1. Bartłomiej Postek , kl. IV WM

2. Łukasz Wilczek, kl. IIIWMT

3. Dominik Szlifirski, kl. IIPW

Zespół nr 2

1. Łukasz Wierzbicki, kl. IVWM

2. Rafał Wiśniewski, kl. IIIWMT

3. Piotr Bochenek, kl. IIPW

Uczniowie obu zespołów, bardzo sprawnie i dzięki skutecznej współpracy w swojej grupie, rozwiązali zadania konkursowe z: matematyki, fizyki, chemii i biologii na platformie on-line i znaleźli się w gronie 12 finalistów z 26 zespołów startujących.  Należy wspomnieć, że byliśmy jedynym technikum, które wzięło udział w konkursie, rywalizując z warszawskimi liceami ogólnokształcącymi.

Finał konkursu odbędzie się w siedzibie Organizatora 9 kwietnia 2018 r.

Naszym finalistom gratulujemy, życzymy owocnych przygotowań pod okiem nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i trzymamy kciuki :)

Nauczyciele fizyki, matematyki, chemii i biologii.

 

Wyniki_etapu_online