OTWIERAMY ŻOLIBORZ 2018

OTWIERAMY ŻOLIBORZ 2018

Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym roku uczestniczyliśmy aktywnie w imprezie dzielnicowej  „Otwieramy Żoliborz 2018”.

Zaprezentowaliśmy kierunki kształcenia w naszej szkole: technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik logistyk, lekiernik, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik. Następnie odbył się pokaz modeli samochodów zdalnie sterowanych.

Uczeń z klasy  lakierniczej  malował kolorowe  graffiti  z logo szkoły  oraz napis lakiernik- specjalnymi flamastrami wypełnionymi wodną farbą.

Największe zainteresowanie i radość odwiedzających nas dzieci i ich rodziców budziły doświadczenia fizyczne z dziedziny termodynamiki, dynamiki i optyki : modelowanie efektu chaosu, zastosowanie zasady zachowania energii na przykładzie „pętli śmierci”, zjawisko polaryzacji światła z uwzględnieniem zastosowania w samochodach ( i okularach), prezentowane przez naszego nauczyciela fizyki pana Mirosława Galikowskiego. Dzieci i ich rodzice wielokrotnie do nas wracali i prosili o więcej. Liczymy na nich w przyszłości!

Miłym akcentem dla odwiedzających nas osób były przygotowane przez naszych  nauczycieli kolorowanki z samochodami, krzyżówki i puzzle o tematyce motoryzacyjnej w języku angielskim oraz gry planszowe.

Spotkanie nauczycieli i młodzieży  było świetna okazją do promocji szkoły i integracji społeczności szkolnej oraz przybliżenia działalności  naszej placówki w środowisku żoliborskim.

 

 A. Bochenek