Konkurs fizyczny dla gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych

cropped-logo-oficj.cz-b_od_MDobkowskiej_bt

W tym roku po raz czwarty organizowany jest Warszawski Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Żoliborza Pana Krzysztofa Bugli oraz pod patronatem naukowym, podobnie jak w latach poprzednich, Polskiego  Towarzystwa Fizycznego. W komisji konkursowej zasiada Pan prof. dr hab. Andrzej Wysmołek z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tegoroczne tematy konkursowe to:

1. Uczeni polscy, których osiągnięcia zapisane są na kartach historii nauki.

 W bieżącym roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Pragniemy, aby uczestnicy konkursu opowiedzieli o wielkich Polakach przedstawicielach nauk ścisłych. Można temat potraktować szerzej i nie ograniczać się tylko do ostatnich 100 lat.

 2. Światło naturalne i sztuczne.

Każdy wie co to jest światło, ale czy na pewno? Opowiedz o świetle, tym naturalnym i tym sztucznym. Możesz odwołać się do historii, albo skupić się tylko na współczesności.

 3. Twoje doświadczenia, prace, przemyślenia fizyczne. Opowiedz nam o nich!

 Masz szansę opowiedzieć nam o swoich zainteresowaniach fizycznych. Niczego nie narzucamy – to Ty decydujesz o czym będziesz mówić.

 

Finał konkursu odbędzie w siedzibie Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Wszelkie pytania konkursowe prosimy kierować do nauczyciela fizyki Mirosława Galikowskiego: m.galikowski@zssil3.edu.pl

Informacja o konkursie na stronie Polskiego Towarzystwa Fizycznego: http://ptf.fuw.edu.pl/

Regulamin konkursu