Finał Młodzieżowych Mistrzostw Warszawy w Pierwszej Pomocy Wycie Syren

IMG_20181015_141829

W dniu 15.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Piotr Bochenek IIIPW, Piotr Marud II PW, Michał Ojdana II WM, Michał Organiściak II WM, Klaudia Wyszogrodzka II AP/WT, uczestniczyli w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Warszawy Wycie Syren, zorganizowanych przez Fundację Anikar oraz Młodzieżową Drużynę Ratowniczą. Partnerami w organizacji mistrzostw były m.in. Miejskie Zakłady Autobusowe i Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie. Nasza Drużyna była jedną z dwudziestu, które dostały się do finału po eliminacjach w dniu 8.10.2018 r.

Każda z grup miała do wykonania 10 zadań  związanych z pierwszą pomocą i pożarnictwem.

Nasi uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, w ogólnej klasyfikacji zdobywając 6. miejsce, a wśród warszawskich szkół miejsce 4. Musimy dodać, że nasza drużyna konkurowała z drużynami z całej Polski, aktywnie działających na rzecz propagowania wiedzy z pierwszej pomocy i pożarnictwa.

Ogłoszenie wyników miało miejsce podczas pobicia rekordu podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Szczególne podziękowania, za przygotowanie uczniów do Mistrzostw, kierujemy do Pani Doroty Gawlak – pielęgniarki szkolnej i Pana Zenona Michalczyka.

Samorząd Uczniowski z Opiekunami