Zlot pojazdów produkcji Polskiej

zlot_fso_2018

Przed wejściem na teren dawnej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu w Warszawie w dniu 10 listopada 2018 roku w godzinach 12.00-16.00 odbyło się spotkanie miłośników polskich pojazdów z okazji 60 rocznicy rozpoczęcia produkcji tych samochodów.

Punktualnie  o godzinie 12.00 przemówienie wygłosił ostatni dyrektor generalny FSO pan Edward Pietrzak, a następnie byli pracownicy FSO, których mieliśmy przyjemność poznać osobiście.

 

Następnie odbyło się symboliczne wręczenie kluczyków do repliki samochodu Warszawa M20 panu Marcinowi Adamczewskiemu – dyrektorowi Muzeum Jana Pawła 2 i Prymasa Wyszyńskiego. Właścicielem oryginalnego modelu tego samochodu był kardynał Karol Wojtyła, nasz Papież Jan Paweł II

 

Nad stworzeniem tej repliki pracował pan Adam Klimek – dziennikarz  TVN Turbo,  który jest gospodarzem  programu ”Samochód  marzeń, kup i zrób”. Po odsłonięciu samochodu, odbył się czas na zdjęcia i oglądanie.

Po godzinie 13.00 rozpoczęła się parada „starych modeli ”samochodów m.in.: Syreny, Warszawy, Fiata 125p. Zlot był niesamowity, a wielbicieli starych aut było tak wielu, że  parking przed fabryką FSO  z trudnością wszystkich pomieścił.

 

Mieliśmy okazję podziwiać auta mocno zmodyfikowane oraz te, zachowane w stanie oryginalnym do dnia dzisiejszego. Można było zobaczyć auta kolekcjonerskie, jak również takie, które dziś służą do jazdy na co dzień. Niewątpliwie wydarzenie to było interesujące dla każdego, zarówno dla wielbicieli starych aut wyprodukowanych w Polsce jak i dla zwykłych przechodniów. Naszą szkołę z inicjatywy pana Janusza Szcześniaka – nauczyciela przedmiotów zawodowych reprezentowało dwóch uczniów z klasy 4 PZM: Jakub Żbikowski oraz Mateusz Poniewiera, którzy przyjechali swoimi samochodami, Deawoo Lanos <WA05024> i Polonez <WDX910E>.

 

Jakub Żbikowski oraz Mateusz Poniewiera – uczniowie klasy 4 PZM

M. Poniewiera – uczeń klasy 4PZM