Ogólnopolski Kongres Młodzieży „Ideathon”

IMG_20181126_162240

26 listopada 2018 roku w Oranżerii Pałacu w Wilanowie odbył się  Ogólnopolski Kongres Młodzieży „Ideathon”. W wydarzeniu wzięło udział 225 młodych liderów, którzy opracowywali propozycje programów społecznych, stanowiące odpowiedź na wyzwania zidentyfikowane w różnych obszarach polityki młodzieżowej. Reprezentowali oni studentów, młodzieżowe rady miasta i samorządy uczniowskie szkół średnich.

Ideathon został zorganizowany przez Stowarzyszenie na rzecz powołania Rady Młodzieży RP, w ramach projektu opracowania Założeń do Strategii Państwa dla Młodzieży. Projekt realizowany jest pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Naszą Szkołę po wcześniejszych eliminacjach, reprezentowali: Piotr Bochenek IIIPW, Michał Ojdana IIWM, Michał Organiściak IIWM, Klaudia Wyszogrodzka IIWMT, Piotr Marud IIPW pod opieką Agnieszki Krupy – nauczycielki chemii i podstaw przedsiębiorczości.

Naszym zadaniem było stworzenie projektu społecznościowego na temat sportu, zdrowia i edukacji. Nasz projekt został pozytywnie oceniony przez zgromadzonych uczestników i jury, a dla nas jego stworzenie było kolejnym doświadczeniem w kształtowaniu samorządności i aktywności obywatelskiej.

 

Agnieszka Krupa – Opiekun Samorządu Uczniowskiego