XXIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny – 2019

turniej wojewódzki 2019 — kopia

Najlepsi w Warszawie i eliminacjach rejonowych,  II miejsce  w WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM -  SERDECZNE GRATULACJE

28 maja 2019 roku 3 osobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę: Piotr Bochenek, Piotr Grądzki oraz Kamil Goceł z trzeciej klasy Technikum Samochodowego Nr 3 (zawód technik pojazdów samochodowych) wywalczyła II miejsce drużynowo w finale wojewódzkim XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego – 2019, po uprzednim zwycięstwie (I miejsce) w eliminacjach rejonowych, które odbyły się 16 kwietnia 2019 roku.

Uczestnicy walczyli w 6 konkurencjach – przepisy ruchu drogowego, historia motoryzacji, jazda sprawnościowa samochodem, jazda sprawnościowa skuterem, sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz udzielanie I – szej pomocy przedlekarskiej.

Po raz kolejny, nasza drużyna potwierdziła, że nasi uczniowie są  liderami w dziedzinie motoryzacji. Od kilku lat nasze kolejne drużyny pokonują inne warszawskie szkoły samochodowe. W bieżącym roku uzyskali I miejsce w konkurencji sprawdzania stanu technicznego pojazdu i dwa  II miejsca:  w jeździe sprawnościowej samochodem i skuterem oraz w udzielaniu I pomocy przedmedycznej.

Jednocześnie chłopcy odnieśli sukcesy indywidualne:

Piotr Bochenek: II miejsce indywidualnie w konkurencji przepisy ruchu drogowego, III miejsce –w historii motoryzacji,

Kamil Goceł: I miejsce w konkurencji  test skrzyżowania, II miejsce -  jazda sprawnościowa samochodem,

Piotr Grądzki: III miejsce  w konkurencji  test skrzyżowania.

Serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów w propagowaniu zasad bezpiecznej jazdy  i dawania przykładu kultury motoryzacyjnej.

Serdecznie dziękuję opiekunowi, który przygotował drużynę – Panu Zenonowi Michalczyk oraz Pani Dorocie Gawlak, która pomagała w przygotowaniu drużyny z zakresu I pomocy przedmedycznej.

Alicja Stańczyk – Dyrektor ZSSiL Nr 3

Organizatorami mazowieckiego finału wojewódzkiego XXIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego byli m. in. Wojewoda Mazowiecki,  Mazowiecki Kurator Oświaty, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w WarszawieAutomobilklub Polski, Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu, Komenda Stołeczna.