W oparciu o Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii oraz zgodnie z ustawą z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów (Dz.U. z 2024 poz. 928), Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 w Warszawie wdrożył procedurę zgłaszania naruszeń prawa
Szkoła zobowiązuje się do zapewnienia pełnej poufności zgłaszającemu.
Sygnaliście umożliwia się dokonanie zgłoszenia wewnętrznego za pośrednictwem funkcjonujących w Szkole kanałów:
- w postaci elektronicznej na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - w postaci pisemnej na adres korespondencyjny Szkoły: Sygnalista ZSSiL3 z dopiskiem „Do rąk własnych"
- osobiście, na wniosek sygnalisty złożony za pośrednictwem jednego z kanałów, o których mowa w pkt 1-2, podczas bezpośredniego spotkania zorganizowanego w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku.
